Në një mbledhje të bërë së fundmi, është vendosur të vazhdohet pezullimi i kampionatit italian të të rinjve, që quhet Primavera. Duke mos pasur mundësinë të plotësojnë të gjitha kushtet për t’u mbrojtur nga Koronavirusi, është vendosur që kampionati për të rinjtë të pezullohet deri më 10 janar të vitit...
Portieri i Shqipërisë Etrit Berisha është shtruar në spital. Gardiani i SPAL-it dhe kombëtares është infektuar nga koronavirusi, ndërsa klubi italian raporton se 31-vjeçari është dërguar në klinikën e Konas. Në njoftimin e klubit të Serisë B nuk thuhet se cila është gjendja e gardianit. Pas ndeshjes me Bjellorusinë, Berisha nuk ka...
Papa Bouba Diop – legjenda e Senegalit dhe ish-mesfushori i Portsmouthit dhe Fulhamit ka vde.kur në moshën 42 vjeçare. Diop siguroi vendin në historinë e vendit të tij duke shënuar golin fitues kundër kampionit në fuqi Francës në ndeshjen e tyre të parë ndonjëherë në Kupën e Botës në vitin...
Barcelona e ka rritur në 4:0 epërsinë kundër Osasunës, në një ndeshje të La Ligës, e cila po zhvillohet momentalisht në Camp Nou. Leo Messi vjen me gol të jashtëzakonshëm. Këtë gol, Messi ia kushtoi Diego Armando Maradonës, legjendës argjentinase i cili humbi jetën të mërkurën. Messi shënoi për 4:0 në...
Fati i keq ka ndjekur së fundmi sulmuesin e Kombëtares, Xhakomo Vrioni. Ky i fundit ka pësuar një dëmtim me Juventusin në frakturë të fibulës në këmbën e djathtë. Për këtë arsye, sulmuesi i Shqipërisë do i nënshtrohet një operacioni dhe pritet të mungojë për disa muaj. Vrioni për shumë...
10 milionë euro për Tyson dhe tre milionë për Jones Jr. Legjendat e boksit, Mike Tyson 54-vjeç dhe Roy Jones Jr 51 vjeç, do të hyjnë sërish sonte në ring (28 nëntor), mirëpo ata do të kenë rregulla të tjera nga boksi i përhershëm. Do të jetë meç me tetë...
Mos harroni se ka nisur edicioni i ri i “Friday With Them”, takimi i futbollit në “Radio MARCA”, në të cilin gazetarët më të mirë sportivë marrin “stafetën”. “Skena” kësaj radhe ishte për Cristina Cubero, gazetare nga GOL dhe Mundo Deportivo, Verónica Brunati, gazetare argjentinase dhe Arancha Rodríguez nga...
Shqipëria është ngjitur tre vende në FIFA, pas ecurisë së mirë në muajin nëntor në Ligën e Kombeve, ndërkohë që realizoi edhe objektivin e saj kryesor, për të zënë vendin e parë në grup, pozicion që i mundëson kalimin në Ligën B edicionin e ardhshëm, që do të thotë...
Ndarja nga jeta e Maradonës nuk kishte se si të mos sillte edhe reagimin e legjendës tjetër të futbollit braziliani Pele. 80-vjeçari ka qenë gjithmonë rivali i argjentinasit që vdiq sot, sa herë që diskutohej për futbollistin më të mirë të të gjithë kohrave. Në Twitter për ndarjen nga jeta...
Një lajm i rëndë ka trond1tur botën e futbollit. Është ndarë nga jeta në mënyrë të papritur legjenda e futbollit Diego Armando Maradona… Mediat argjentinase “Clarin”dhe “Ole” raportojnë se ish-kampioni i botës në vitin 1986 ka pësuar arrest kardian mëngjesin e sotëm në shtëpinë në Tigre. Në banesë e “Djalit...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com