Atletiko Madrid ka marrë një barazim 1-1 me shumë vlera në sfidën e parë gjysmëfinale ndaj Arenalit. Dueli i zhvilluar në Londër është shoqëruar me shumë polemika, pasi që në minutën e 10-të, ekipi spanjoll mbeti me 10 lojtarë pa ndëshkimit me kartonin e dytë të verdhë që në...
Çerekfinalet e Champions League nisin sonte me supersfidën Juventus-Real Madrid. Bardhezinjtë duan të hakmerren për humbjen në finalen e vitit të shkuar ndërsa për trajnerin Zidane Reali ka vetëm një objektiv, të fitojë. Sonte starton faza çerekfinale e Champions League. Superndeshja e mbrëmjes është ajo që luhet në Torino mes...
20 gola në 10 ndeshjet e fundit në të gjitha garat – Cristiano Ronaldo është në formë fantastike. Cristiano Ronaldo ka realizuar sërish, kësaj radhe në derbin e Madridit kundër Atleticos, që përfundoi 1-1, e zhvilluar në “Santiago Bernabeu”. Ky ishte goli i 20 në 10 ndeshjet e fundit në të...
Nëse nuk je Real Madrid apo Barcelona, të fitosh Champions League-n këto vitet e fundit, është një mission pothuajse i pamundur. Dhe kjo, jo vetëm prej faktit se ato kanë në gjirin e tyre dy lojtarët më të mirë në botë të dekadës së fundit, Lionel Mesi dhe Kristiano Ronaldo. Është...
Mbyllën ndeshjët e para të çerekfinalës së Champions League. Fitojnë Real Madrid dhe Bajern Mynih dhe sigurojnë gjysmefinalen. Reali arriti te fitoj ne trasferte me rezultatin e pastër 3 me 0, kurse Bajern arriti te fitoj ne Spanje kundër Sevijes me rezultatin 2 me 1. Për skuadren e Realit çdo...
Mbas humbjes se thellë kundër Bajernit, skuadra e Dortmundit arriti të marrë një fitorë bindesë  me rezulatin e pastër 3 me 0 kundër Shtutgartit. Falë kesaj fitorë skuadra e drejtuar nga austriaku Stoger ndodhet në vend të tretë, vetëm një pikë larg Schalkes. Golat e ndeshjës u shenuan në pjesën...
Nuk ka gola në derbin e Milanos.  Sfida mes kuqezinjëve dhe ziklatërve është mbyllur në shifrat e barabarta 0-0. Për 90 minuta lojë, asnjëra nga skuadrat nuk ka arritur të gjejë golin. Duke mbyllur takimin në paqe pa gola. Rezultaten e tjera Benvento - Verona 3:0 Kievo - Sasuolo 1:1 Milan...
Sot luhet java e 31-të e kampionatit italian. Kryesuesja, Juventuesi luan në trasferte kundër Beneventos, skuadra që ndodhet në vendin e fundit. Mbas humbjes së shpresës për të vazhduar me tej në Champions League, skuadra e drejtuar nga Masimiliano Alegri kerkon ti largohet Napolit në vend të dytë dhe...
Sot duke fituar derbin e Manchesterit, City do të jetë kampione e Anglisë megjithatë Pep Guardiola e pranon se njërin sy e ka tek ndeshja e kthimit në Champions ndaj Liverpool. Në “Etihad Stadium” duke nisur nga ora 18:30 luhet derbi i Manchesterit ku City pret United. Të dyja...
Levante ka fituar duelin e mbijetesës ndaj Las Palmas në shifrat 2-1. Në këtë ndeshje u aktivizua për 30 minuta edhe Armando Sadiku.Sulmuesi i Kombëtares Shqiptare u hodh në fushë në minutën e 63-të në vend të Pacinit, kur rezultati ishte fiksuar në shifrat 1-1. Për vendasit zhbllokoi rezultatin Koke...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com