Sonte në mbrëmje luhet finalja e Kupës së Mbretit. Sevilla sfidon Barcelonën për të rrëmbyer trofeun e parë sezonal në Spanjë. Për trajnerin e katalanasve do të ishte dështim nëse Barcelona nuk e fiton Kupën. Sonte në mbrëmje dorëzohet trofeu i parë për këtë edicion në Spanjë. Në Madrid në...
Jose Mourinho nuk i ka kursyer fjalët e mira për Liverpoolin në prag të gjysmëfinales së parë të Champions League ndaj Barcelona-s. Strategu portugez beson se skuadra e Jurgen Klopp mund të fitojë trofeun e 6-të të Champions League këtë sezon. “Forca e Liverpool është Virgil van Dijk, ai është...
Liverpuli është me një këmbë në finalen e Champions League pas fitores përballë Romës me rezultatin 5-2 në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Champions League që u zhvillua në Angli. Edhe pse do të udhëtojë javën tjetër në Itali me një rezultat të mirë, Liverpuli i frikësohet asaj që...
Skuadra kryeqytetase e drejtuar nga Di Françesko nuk arriti të marrë me shumë se një pike në DALL'ARA kundër Bolonjes. E para që kaloj në avantazh ishtë skuadra e Bolonjës e drejtuar nga Roberto Donadoni, goli erdhi ne pjesën e parë, në minutën 16' me anë të mesfushorit Pulgar ....
Futbolli francez në zi. Ish-lojtari i PSG gjatë viteve 1970, Bernard Guinjdo ka ndërruar jetë në moshën 73-vjeçare. Këtë lajm e ka publikuar vetë klubi parizien ku ngushëllon për këtë humbje të madhe. Mesfushori gjithashtu është aktivizuar dhe me Paris FC dhe me Monakon. Ndërsa si trajner Guinjdo ka punuar...
Sot nga ora 13:35 në stadiumin e Suzhou të Kinës, do të përballet kombëtarja vendëse, e drejtuar nga Marcelo Lippi, me Indinë, një ndeshje miqësore në kuadrin e përgatitjeve të dy skuadrave për Kupën e Azisë 2019, që do të mbahet në Emiratet e Bashkuara Arabe në janar dhe...
Skënder Gega nuk është më trajneri i Partizanit dhe Olsi Rma, drejtori i të kuqve, ka shkuar në Itali për të gjetur teknikun e ri. Siç raporton “Rtsh Sport”, bëhet fjalë se Partizani kërkon ish- trajnerin e Lacios dhe të Romës, Zdenek Zeman. Zeman është nga Çekia, 72-vjeç dhe skuadrën e...
Real Madridi po tenton sërish të joshë sulmuesin e Liverpool, Sadio Mane për ta bërë pjesë të skuadrës sezonin e ardhshëm. Sipas francezes “Le 10 Sport”, ‘Los Blancos’ kanë kontaktuar agjentin e futbollistit senegalez për t’i shprehur interesimin që 13-herë kampionët e Europës kanë karshi 27-vjeçarit. Por duke parë sukseset e...
Legjenda e Romës, Francesco Totti, beson se skuadra e Juventusit nuk ka konkurrencë në Serie A. Juventusi ka dominuar Serie A në shtatë vitet e fundit, duke fituar shtatë tituj. “Zonja e Vjetër” shihet favoritë edhe këtë sezon, pas transferimit të Cristiano Ronaldos nga Juventusi. “Juventus nuk ka konkurrencë, duket sikur i...
Kjo paraqitje e shëmtuar e “Djallit” nuk kishte se si të mos acaronte komentuesin e njohur italian dhe tifozin e zjarrtë të kuqezinjve Ticiano Krudelin. Pas shënimit të golit të pestë nga ekipi bergamesk, Krudeli shpërtheu në fjalë të ashpra kundër lojtarëve dhe stafit duke u bërë thirrje të kërkojnë...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com