Shqipëria për fatin e saj të keq nuk do të ketë mundësi që të zbresë në fushën e blertë të “Arenës Kombëtare” në ndeshjet e qershorit në kuadër të kualifikueseve për “Euro 2020”. Me shumë gjasë debutimi i kuqezinjve në stadiumin e ri pritet të bëhet në shtator, pasi në...
Mbrëmjen e djeshme u luajt sfida Shqipëri-Francë, ku kombëtarja kuqezi humbi me rezultatin 0-2 përballë gjelave. Mirëpo, pavarësisht rezultatit, të gjithë vëmendjen e mori inaugurimi i stadiumit të ri kombëtar “Air Albania”. Një inaugurim që pothuajse dështoi, pasi u vunë re shumë defekte, duke parë që ishte vetëm ndeshja e parë. Pas...
Erjon Braçe është ndër të paktën deputetë, që nuk ka gjetur kurrë gjuhë të përbashkët me ata persona që me çdo mënyrë kanë shkàtërruar futbollin në Shqipëri. Deputeti që mban edhe postin e zëvendëskryeministrit ka lëshuar sot një mal me àkuza ndaj presidentit të Federatës Shqiptare të Futbollit. Akùzat kanë...
Futbolli është në zi. Ish-lojtari i Sevijës, Reali dhe Arsenalit, Antonio Rejes, ka ndërruar jetë këtë mëngjes, pas një aksidenti automobilistik. Deri Tani nuk bëhet asnjë detaji më shumë i ditur, vetëm klubi i Espanjolit ka postuar në “Tëitter”, këtë lajm të hidhur për futbollin spanjoll.
Si sot 5 vite më parë, Shqipëria luante në Serbi, në një ndeshje ku autoritetet serbe ndaluan çdo simbol shqiptar, ndaluan tifozët, vërshëllyen himnin dhe tentuan të ishin Zot në fushë. Gjithçka dukej se po shkonte mirë në fushë, me kuqezinjtë që po sùlmonin pavarësisht vërshëllimave dhe sharjeve nga...
Futbollisti i PSG-së Hese Rodrigez , në telashe të mëdha! 27-vjeçari u kap “mat” nga bashkëshortja e tij në një dhomë hoteli, duke e tràdhtuar këtë të fundit, me modelen supers*ksi Rokio Amar, në kohën që fëmija e tyre i sapolindur ishte i sëmurë. Kjo gjë nuk është kapërdirë dot...
Një lajm i trishtë është bërë i ditur ditën e sotme, teksa është lajmëruar vde.kja e Ardren Dafotës, trajneri në akademinë e futbollit “Naim Kryeziu” të KF Vëllaznimit. Dafota u nda nga jeta në moshën 25 vjeçare, ndërkohë lajmi u bë i ditur nga faqja zyrtare në “Facebook” e KF...
Liga Profesioniste e Futbollit dhe Ministria e Financave kanë zhvilluar dy takime dhe sot mund të vijë zgjidhja e shumëpritur. Ngërçi është Ligji i Sponsorizimit dhe për të zgjidhjen duhet ta japë kryeministri Rama, i cili tashmë i ka në tavolinë propozimet dhe duhet të zgjedhë. Një tjetër...
Një tjetër fitore kuqezi në boks ka ardhur ditën e sotme, pasi Jurgen Uldedaj ka arritur të fitojë ndeshjen e tij të 12-të radhazi. Ai ka mposhtur boksierin kroat Robert Gruriç në raundin e dytë, ndërkohë që është edhe mbajtësi i dy titujve botërorë, WBO Junior dhe WBC Junior. Boksieri kuqezi...
Mesfushori i Kombëtares, Odise Roshi i ka dhënë fund beqarisë. Futbollisti i kombëtares kurorëzoi mbrëmë me fejesë lidhjen me partneren e tij Silvi. Fejesa është organizuar mbrëmjen e djeshme në prani të njerëzve të afërm. “Raketa” nuk do të ketë shumë kohë për të festuar këtë moment të gëzueshëm teksa sot...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com