Klubi i njohur europian, Austria Vien, është përjashtuar nga kampionati për sezonin tjetër. Gjithçka lidhjet me problemet financiare në këtë klub, i cili nuk ka marrë licencimin dhe për këtë arsye është përjashtuar nga kampionati Bundesligë për sezonin tjetër 2021-2022. Sigurisht...
Ish-mesfushori i Real Madrid dhe Bayern Munchen, , fu në fakt është një trajner, por ende nuk ka hyrë në arenën e madhe për të drejtuar një mes skuadrave të 5 ligave më të mëdha të Botës. Ai është trajner i ekipit të dytë të Real Sociedad, me të cilin...
Kombëtarja shqiptare e futbollit do të luajë një tjetër miqësore në muajin qershor. Kuqezinjtë do të përballen me Republikën Çeke më datë 8 qershor 2021 në transfertë. Zyra e shtypit në FSHF bën me dije se të federatat respektive kanë rënë dakord për zhvillimin e kësaj ndeshjeje në kryeqytetin çek,...
Titulli i Seria A për këtë sezon ka nisur të ngjyroset zikaltër. Skuadra e Conte-s ka fituar 0-3 derbin me Milanin, duke e çuar +4 pikë diferencën me ndjekësit në kampionat. Në San Siro u deshën 5 minuta lojë për të parë golin e parë, që u realizua nga Lautaro...
Boksieri shqiptar Florian Marku ka mbajtur ehde një herë tjetër lart flamurin kuqezi, pasi ka mposhtur në Londër boksierin anglez Rylan Charlton. Janë dashur 8 raunde që trajneri i boksierit anglez të hidhte peshqirin dhe të dorëzohej, pasi boksieri i tij nuk po mundte t’i përballonte grushtimet e njëpasnjëshme të...
E pabesueshmja ka ndodhur. Përfaqësuesja Shpresa e Shqipërisë do të jetë sërish kundërshtare me skuadrën e 21-vjeçarëve të Kosovës, edhe gjatë kualifikueseve të Europianit 2023. Shorti i hedhur nga UEFA vendosi që kuqezinjtë dhe “dardanët” ta gjejnë përsëri njëri-tjetrin në grupet eliminatore, ashtu siç ndodhi edhe gjatë edicionit të kaluar....
McGregor nuk është rikthyer nga pensionimi ashtu siç ai do të dëshironte, pasi u mund me nokaut teknik nga Dustin Poirier në eventin e UFC 257. Poirier kaloi të gjitha pritshmëritë duke e nokautuar ish-kampionin, edhe pse McGregor ishte duke e dominuar meçin deri në atë moment. Pas meçit, ishte...
Armando Sadiku po kalon një periudhë të vështirë në kampionatin turk, aty ku është pjesë e Erzurumspor, teksa nuk po arrin të gjejë dot shkëlqimin e tij. Megjithatë shpëtimi për sulmuesin e Kombëtares, mund të vijë nga Italia. Sipas raportimeve të fundit nga mediat italiane, thuhet se futbollisti është në...
Barcelona rrezikon falimentimin total për shkak të pandemisë globale COVID-19. Ky lajm lançohet nga “La Vanguardia”, e cila analizon situatën serioze të klubit katalanas, e cila pa ulur kostot, rrezikon një situatë të paaftësisë paguese: borxhet e 30 qershorit 2020 arrijnë në 900 milionë euro, nga të cilat 480 milionë...
Ish-futbollisti i Real Madridit në vitet e arta 50’-60’, Pedro Kasado është ndarë sot nga jeta në moshën 83-vjeçare. Lajmi u dha nga klubi mbretëror në faqen zyrtare, duke shprehur dhimbjen për vd3kjen e ish-mbrojtësit spanjoll. “Real Madridi, presidenti dhe bordi drejtues janë thellësisht të prekur nga vd3kja e Pedro...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com