E pabesueshmja ka ndodhur. Përfaqësuesja Shpresa e Shqipërisë do të jetë sërish kundërshtare me skuadrën e 21-vjeçarëve të Kosovës, edhe gjatë kualifikueseve të Europianit 2023. Shorti i hedhur nga UEFA vendosi që kuqezinjtë dhe “dardanët” ta gjejnë përsëri njëri-tjetrin në grupet eliminatore, ashtu siç ndodhi edhe gjatë edicionit të kaluar....
McGregor nuk është rikthyer nga pensionimi ashtu siç ai do të dëshironte, pasi u mund me nokaut teknik nga Dustin Poirier në eventin e UFC 257. Poirier kaloi të gjitha pritshmëritë duke e nokautuar ish-kampionin, edhe pse McGregor ishte duke e dominuar meçin deri në atë moment. Pas meçit, ishte...
Armando Sadiku po kalon një periudhë të vështirë në kampionatin turk, aty ku është pjesë e Erzurumspor, teksa nuk po arrin të gjejë dot shkëlqimin e tij. Megjithatë shpëtimi për sulmuesin e Kombëtares, mund të vijë nga Italia. Sipas raportimeve të fundit nga mediat italiane, thuhet se futbollisti është në...
Barcelona rrezikon falimentimin total për shkak të pandemisë globale COVID-19. Ky lajm lançohet nga “La Vanguardia”, e cila analizon situatën serioze të klubit katalanas, e cila pa ulur kostot, rrezikon një situatë të paaftësisë paguese: borxhet e 30 qershorit 2020 arrijnë në 900 milionë euro, nga të cilat 480 milionë...
Ish-futbollisti i Real Madridit në vitet e arta 50’-60’, Pedro Kasado është ndarë sot nga jeta në moshën 83-vjeçare. Lajmi u dha nga klubi mbretëror në faqen zyrtare, duke shprehur dhimbjen për vd3kjen e ish-mbrojtësit spanjoll. “Real Madridi, presidenti dhe bordi drejtues janë thellësisht të prekur nga vd3kja e Pedro...
Legjenda e Manchester City, Colin Bell ka ndërruar jetë në moshën 74-vjeçare pas një sëmundjeje, njofton klubi anglez. Bell ka bërë 492 paraqitje për Citizens mes viteve 1966 dhe 1979 dhe madje ka shënuar 152 gola. Ai gjithashtu ka zhvilluar edhe 48 ndeshje për Anglinë. Gjatë 13 viteve të tij si lojtar,...
Futbolli francez në zi. Ish-lojtari i PSG gjatë viteve 1970, Bernard Guinjdo ka ndërruar jetë në moshën 73-vjeçare. Këtë lajm e ka publikuar vetë klubi parizien ku ngushëllon për këtë humbje të madhe. Mesfushori gjithashtu është aktivizuar dhe me Paris FC dhe me Monakon. Ndërsa si trajner Guinjdo ka punuar...
Lajme të mira për kombëtaren shqiptare, teksa portieri, Etrit Berisha dhe sulmuesi Armando Broja janë shëruar nga COVID-19. Sulmuesi i talentuar, Broja, ka mposhtur koronavirusin dhe i është bashkuar skuadrës së Vitesses në stërvitje, ditën e djeshme, ndërsa lajmin e ka dhënë vetë klubi holandez. 19-vjeçari i Kombëtares Shqiptare...
Supergoli i su lmuesit të Shqipërisë Rei Manaj dje në derbin e Segunda Divizionit mes Barcelonës B dhe Espanjolit B ka marrë komplimente jo vetëm nga shokët e skuadrës së kombëtares, por dhe nga futbollisti i Seviljas Ivan Rakitiç. Ish-lojtari i Barcelonës e konsideroi 23-vjeçarin një “maestro” për golin me...
Shqipëria ka mësuar kalendarin e rrugëtimit për kualifikueset e botërorit Katar 2022. Kuqezinjtë e nisin me Andorrën në transfertë teksa menjëherë pas saj pret në shtëpi Anglinë. Më pas Shqipëria shkon drejt San Marinos për të mbyllur sfidën e 3-të të marsit. Në shtator Shqipëria udhëton drejt Polonisë, dhe kthehet...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com