Reagim Archives - Tema e Ditës
Mjeku i njohur infeksionist, Tritan Kalo e ka nisur diten me nje mesazh shume te rendesishem. Ne kohen e frikshme qe po jetojme kur gjithe vemendja madje edhe energjite i kemi te perqendruar te koronavirusi, ruajtja dhe shpetimi prej tij, harrojme se bashkejetojme me shume viruse dhe rreziqe te...
Ikona e Teatrit Kombëtar Robert Ndrenika ka ripohuar mbështetjen e tij për ndërtimin e teatrit të ri. Në një prononcim për mediar, Ndrenika thekson se është njohur me projektin e godinës së re pasi e kanë thirrur në zyrë, regjisori Altin Basha, drejtori i teatrit, Hervin Çuli dhe inxhinier Bejleri...
Aleksia Peleshi, vajza e deputetit Niko Peleshi, është pozicionuar kundër ministres së Arsimit, Besa Shahini. Me anë të disa statuseve në Instastory, Peleshi i bën thirrje ministres që të mos i trajtojë maturantët si qenie eksperimentale por t’u japë vërtet atë që meritojnë, dhe siç u takon në bazë...
Teksa prej tre ditësh në vendin tonë po shënohen raste rekord të infektuarish nga Covid-19, mjeku i njohur infeksionit Tritan Kalo, reagon ashpër ndaj atyre që i cilëson “gjithollogë”. Ai tërheq vëmendjen e gjithë qytetarëve për shumë kujdes, distancë dhe evitim të grumbullimeve. Përmes një postimi në “Facebook”, Tritan Kalo reagon...
Jozefina Topalli, me anë të një statusi në rrjetet sociale, ka dhënë një mesazh të fortë, ku shprehet se opozitës i duhet një udhëheqje e re dhe se Lulzim Basha ka tradhëtuar të gjithë kauzat, duke vijuar marrëveshjet me Ramën. Topalli e ka shoqëruar statusin me një fotografi ku...
Kryeministri Edi Rama nëpërmjet një postimi në Twitter ka reaguar për pamjet që kryedemokrati Basha publikoi nga takimi në Durrës, ndërkohë që numri i të prekurve me koronavirus po rritet nga dita në ditë. Rama teksa publikon foton shkruan se kjo është të rrézikosh jetën e njerëzve për të luajtur...
Pas takimit të kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha me qytetarët në Durrës ka reaguar ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, e cila shprehet se është e tmerruar nga kjo shfaqje ekstreme papërgjegjshmërie, në kushtet e hapjes, kur më shumë se kurrë njerëzit duhet të respektojnë rregullat e mbrojtjes nga...
Deputeti i opozitës, Myslim Murrizi, i është drejtuar sot me një letër Autoritetit të Mediave Audiovizive dhe kërkon që të marren masa ndaj gazetarit Blendi Fevziu. Në letrën e tij, Murrizi shkruan se Fevziu në emisionin e të hënës, përballë presidentit Ilir Meta, është shprehur me një fjalor denigrues...
Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta e ka humbur qetësinë zotohet se do të sillet si Presidenti i Danimarkes. Mirpo presidenti Ilir Meta mesa duket ka harrruar që Danimarka ka Mbretereshë! “Do të bëhem si presidenti Danez, të gjitha takimet do ti dokumentoj dhe do të bëhen me dëshmitarë”, tha Meta I...
Presidenti i Austrisë Alexander Van der Bellen ka kërkuar falje publike, pasi ai dhe bashkëshortja e tij thyen rregullat e rekomanduara si masë ndaluese e koronavirusit. Ai ka deklaruar se do të marrë përsipër të gjitha gjobat nëse i vihen pronarit shqiptar të restorantit “Sole” në Vjenë. Austria ka lejuar...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com