Monika Kryemadhi ka takuar një grup maturantësh në Tiranë me fokus maturën shtetërore.Kryetarja e LSI-së ka treguar vëmendjen e kësaj force politike sa i përket maturës shtetërore dhe rinisë duke i kujtuar meritat që ka në progresin e vendit. Referuar ndryshimeve në Shqipëri, Kryemadhi shprehet se të rinjtë mbase nuk...
Kryeministri Edi Rama, në mbledhjen e djeshme të Asamblesë Kombëtare të Partisë Socialiste, ka shprehur pakënaqësinë e thellë për punën e ministrave, kryebashkiakëve, deputetëve, koordinatorët e bashkëqeverisjes dhe 61 krerët e degëve të partisë, në raport me nivelin e realizimin të detyrave të lënë nga mbledhja e parafundit të...
Në një intervistë për “Channel One”, Monika Kryemadhi ka folur rreth 10 muajve të saj në krye të LSI. Ndër të tjera, Kryemadhi është shprehur se gjatë kohës që Edi Rama flet në Kuvend, deputetët e opozitës, përgjithësisht nuk rri ta dëgjojë. “Kur flet Rama ne nuk jemi në sallë, sepse...
Kryeminstri Rama ka bërë një paralajmërim të rëndësishëm gjatë fjalës së tij në Asamblenë e PS-së. Teksa ka folur për qeverisjen e tij, Rama tha se do të ketë ndryshime të rëndësishme në kabinetin qeveritar, dhe jo vetëm. “Ndryshime në qeveri në shtator nëse duhet bërë, do të shohim cilët...
Ish kryetari i Partisë Demokratike Eduard Selami ka “shpërthyer” ndaj kryedemokratit Lulzim Basha duke e konsideruar si një lider që ka gënjyer demokratët. Gjatë fjalës së tij Selami tha se problemi i PD është demokracia brenda partisë. Duke iu drejtuar kryetarit të PD, ndër të tjera Selami tha se Basha ka...
Deputetët e Partisë Demokratike do t’i braktisin komisionet parlamentare gjatë kësaj jave, për të dalë në terren dhe për të mbëhstetur protesta. Ka qenë ky urdhri që i kanë dhënë sot Lulzim Basha dhe Sali Berisha deputetëve të djathtë. Gjatë mbledhje së sotme të zhvilluar në selinë e PD-së në...
“Gjermania nuk ka kushte shtesë për Shqipërinë për hapjen e negociatave, ndërsa vendimin do ta marrë në javët në vazhdim. Atmosfera në Berlin është pozitive. Nuk kemi pasur objektiv që të marrim ‘PO’ publike të Merkel apo të Gjermanisë gjatë kësaj vizite, pasi vetëm ata që nuk e kanë...
Pas këshilltarëve bashkiakë tani e kanë radhën deputetët për të braktisur LSI, banda nuk jeton dot pa vjedhur, afrimi i drejtësisë ka tmerruar grabitësit me kollare Lëvizja Socialiste për Integrim perceptohet dhe konsiderohet si banda më e rrezikshme dhe e organizuar në historinë e kombit shqiptar. Banda grabitëse drejtohet si një...
Kryedemokrati Lulzim Basha ka kërkuar ndjesë për gabimet e tij politike duke siguruar se do vijojë që të luftojë për të qeverisur vendin. Ai ka renditur një sërë akuzash ndaj qeverisë “Rama” duke garantuar se do ta rrëzojë dhe do të qeverisë për ta bërë Shqipërinë si gjithë Evropa. “Sot në...
Deputetja demokrate, Grida Duma, i ka mëshuar fort faktit se vendit tonë i duhet një alternativë e djathtë, pasi nuk ka një treg të rregulluar dhe vetëm e djathta ka mekanizma për ta rregulluar. E ftuar në emisionin “Provokacia” në “ABCNews”, ajo deklaroi se Shqipërisë i duhet një qeveri...