Vijon debati në distancë mes kryeministrit Edi Rama dhe kryetares së LSI, Monika Kryemadhi. Përmes një video, Kryemadhi së bashku me nënkryetarin e LSI, Petrit Vasili paralajmëruan Ramën se më 25 prill do të piqet në ‘tiganin e shqiptarëve’. I menjëhershëm ka qënë reagimi i Ramës, i cili në rrjetin social...
Komisioni i Vlerësimit të Kandidaturave përjashton disa ish-deputetë të PD-së nga gara. Mes tyre janë ish deputeti Ervin Salianji si dhe Endri Hasa. Mbi 10 ish-deputetë të dalë nga zgjedhjet e 2017 të cilët janë skualifikuar nga komisioni i ngritur pranë PD-së ku ndër të tjerë janë Nada Meçorapja, Lindita...
Edhe pse sot Partia Demokratike shprehet kundër projektit për inceneratorët, në fakt vetë përfaqësuesit e tyre në pushtetin vendor janë shprehur pro tyre. Duke folur në asamblenë socialiste të njësisë 7, kryebashkiaku Veliaj publikoi një dokument ku sipas saj, ish-kryebashkiaku i PD në Kavajë, Isa Sakja, jepte pëlqimin për...
Deputeti Adriatik Alimadhi është përp.lasur në Kuvendi duke iu kthyer deputetit të PS-së, Sadri Abazit, se ai është thjeshtë për një kockë. Teksa po fliste për projektligjin “Për disa shtesa dhe ndryshime në ligjin nr. 10.242, datë 25.02.2010, “Për Institutin e Studimeve për Kr1met dhe Pasojat e Komu.nizmit në Shqipëri”,...
Kreu i qeverisë Edi Rama gjatë aktivitetit që po zhvillohet në Elbasan, ku po prezantohen detajet e reja për platformën online ‘Deputeti që Duam’, ka treguar se si i ka propozuar Evis Kushit të bëhet pjesë e Partisë Socialiste. “Më kujtohet koha kur e kam takuar Evisin (Evis Kushin) dhe...
Kreu i qeverisë Edi Rama gjatë aktivitetit që po zhvillohet në Elbasan, ku po prezantohen detajet e reja për platformën online ‘Deputeti që Duam’, ka treguar se si i ka propozuar Evis Kushit të bëhet pjesë e Partisë Socialiste. “Më kujtohet koha kur e kam takuar Evisin (Evis Kushin) dhe...
Kryeministri Edi Rama u ka kthyer përgjigje të gjithë akuzave të ardhura nga opozita dhe analistët lidhur me inceneratorët në vendin tonë. "Kush ka sy le të shikojë kush ka veshë le të dëgjojë….... ndërsa qentë le të vazhdojnë sa më fort, se aq më shpejt karvani do shkojë përpara!",...
Gazetarja Ilva Tare ngre pikëpyetje nëse Shqipëria po luan apo jo rolin e negociatores sa i takon k0nfl1kti mes Greqisë dhe Turqisë. Ejvallah!, Ka thënë Edi Rama, i cili gjithashtu ishte në një darkë private me ministrin të Greqisë, Dendias, sipas burimeve të saj sonte në mbrëmje. A po flitet...
Kryeministri Edi Rama ka mbledhur mëngjesin e sotëm në selinë rozë drejtuesit politik në qarqe të PS. Mësohet se drejtuesit politikë si çdo javë do të raportojnë për ecurinë e procesit, takimet, angazhimet dhe çfarë kanë bërë kurse Rama do të vijojë me porositë për përgatitjen e zgjedhjeve të 25...
Gazetari Mero Baze, ka publikuar një gafë tjetër nga PD-ja, por kësaj here jo nga kreu i partisë Lulzim Basha. Përveç Bashës, mungesë të njohurive të matematikës duket se ka edhe numri 2 i Partisë Demokratike Gazment Bardhi. Teksa po bënte numërimin e lekëve për një projekt në një emision televiziv,...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com