Kryeministri Edi Rama ka komentuar sërish për kryebashkiakët e dalë nga zgjedhjet e 30 qershorit, ku disa prej tyre zunë vendin e ish kryebashkiakëve të djathtë. Në një postim në rrjetet sociale, Rama thotë se “deri tani askush s’është larguar nga puna në ish-bashkitë e djathta (përveç ca kokave të...
Ilir Xhangolli u betua si kryetari i ri i Bashkisë së Pogradecit, i dalë nga votimet e 30 qershorit. Ai hyri pa kundërshtime në godinën e institucionit pasi paraardhësi demokrat e la të çelur derën e Bashkisë, pasi mbylli detyrën në ditën e tij të fundit. Socialisti Xhangolli u prit nga...
Një nënë e tre fëmijëve dhe edukatore në fshatin Pejovë Peqin, është larguar padrejtësisht nga vendi i punës, kjo pasi ka marrë pjesë në zgjiedhjet e 30 qershorit. Pra edhe ajo është një nga viktima e shumta të hakmarrjeve politike që ndodhin në vendin tonë. Pas 26 viteve punë...
Kryebashkiaku i zgjedhur i Shkodrës, Valdrin Pjetri, lajmëroi dje dorëheqjen nga marrja e kësaj detyre, pas akuzave disaditore të artikuluara nga opozita për përfshirje të tij në trafìk dròge në vitin 2003 në Itali. Pjetri, i cili pritej të merrte detyrën e kreut të Bashkisë së Shkodrës më 19...
Kryeministri Edi Rama ka reaguar pasi Valdrin Pjetri dha dorëheqjen nga marrja e detyrës si kryetar i bashkisë Shkodër. “Valdrin Pjetri nuk është kriminel! Ai ka shërbyer në administratë si nëpunës korrekt qysh në kohën e qeverisjes së PD. Çfarëdo të ketë bërë 19 vjeç nuk e bën kurrësesi njeriun një...
Zv.sekretari për Bashkëqeverisjen e Aleancat në PS Petro Koçi ka akuzuar Lulzim Bashën se nuk ka të drejtë të shesë moral përballë Valdrin Pjetrit, pasi nuk ishte 20 vjeç kur v rau 4 vetë në mes të bulevardit më 21 janar. Koçi thotë se Valdrini është më i ndershëm se...
Ish-deputetëve të opozitës joparlamentare nuk do t’u mungojnë privilegjet edhe pas djegies së mandateve. Ish-deputetët e Partisë Demokratike dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim, të cilët ‘dogjën’ mandatet në muajin mars të këtij viti, në kuadër të strategjisë politike për të rrëzuar qeverinë ‘Rama 2’ dhe për të ardhur në...
Gazeta zyrtare e Partisë Demokratike, “Rilindja Demokratike”, ka sulmuar ashpër ish-kryeparlamentaren dhe numrin dy të kësaj partie, Jozefina Topalli. Kjo, pas akuzave të ashpra të Topallit, në drejtim të Lulzim Bashës. Ajo që të bën përshtypje në këtë sulm, është gjuha denigruese e “RD”-së, ndaj një prej figurave më të rëndësishme...
Ish-kryetarja e Kuvendit Jozefina Topalli, një figurë e rëndësishme në radhët e Partisë Demokratike në kohën e qeverisë Berisha ka bërë ditën e sotme një deklaratë të ashpër kundër liderit demokrat Lulzim Basha. Topalli liston një sërë kritikash dhe akuzash ndaj liderit demokrat. Nisur nga çështja e kryebashkiakut të Shkodrës...
Prej ditësh kreu i shtetit Ilir Meta ndodhet në Kosovë me pushime bashkë me familjen e tij. Përgjatë këtyre ditëve ai ka ndarë edhe foto në rrjetet sociale, shpesh herë edhe me një mesazh politik. Ditën e sotme ai ka ndarë një foto nga Bjeshkët e Sharrit, duke mbledhur boronica....