Opinion Archives - Tema e Ditës
Në një kohë kur vendi ynë vijon të regjistrojë shifra të larta infektimesh me COVID-19 dhe viktimat vijojnë të shtohen çdo ditë, kreu i urgjencës kombëtare Skënder Brataj tha se respektimi i mbajtjes së maskës dhe ruajtja e distancës janë e vetmja armë që kemi të gjithë. I ftuar...
Jozefina Topalli, me anë të një statusi në rrjetet sociale, ka dhënë një mesazh të fortë, ku shprehet se opozitës i duhet një udhëheqje e re dhe se Lulzim Basha ka tradhëtuar të gjithë kauzat, duke vijuar marrëveshjet me Ramën. Topalli e ka shoqëruar statusin me një fotografi ku...
Kryeministri Edi Rama ka komentuar udhëtimin e tij në Francë: Kufinjtë janë të mbyllur dhe kam kaluar në mënyrë klandestine me avion. Për fatin tim të keq unë nuk jam qytetar normal, jam kryeministër i Shqipërisë. Kam shkuar të premten pasdite. Kam pasur takim informal pune dhe më pas...
Kryeministri Edi Rama tha se për biznesin e vogël me 140 mijë dollarë xhiro vjetore, do të hiqet tatim fitimi deri në vitin 2029. Kryeministri tha se ky është një vendim që pritet të merret së shpejti, ndërsa po analizohet mundësia edhe për heqjen e TVSH-së. “Ne po punojmë dhe një...
Kryemninistri Edi Rama thotë se nuk ka besim që mund të implementiohet identifikimi biometrik i zgjedhjeve deri në votimet e ardhshme, ndërsa ka treguar detaje edhe ku kanë ngecur bisedimet me opozitën për këtë çështje. Rama tha se ajo çfarë po ndodh e ka përcaktuar qartë ambasadorja Yuri Kim që...
Deputeti i opozitës Halit Valteri i ftuar në Report Tv ka sqaruar se Rudina Hajdari nuk u shkarkua nga grupi, por u zëvendësua nga Murrizi, pasi mbante 4 detyra. "Zonjën Hajdari nuk e shkarkuam, pati një rrotacion me Murrizin. Hajdari mban 4 detyra të ndryshme dhe u diskutua nga grupi....
Gazetari Artan Hoxha ka folur për kultivimin e kanabisit në vendin tonë dhe ndikimin që ka pasur pandemia tek ‘biznesi’. Në fjalën e tij, në studion e “AbcNews”, Hoxha përmendi disa faktorë që do të ndikojnë në shtimin e prodhimit për këtë vit, një ndër to edhe një urdhër të...
Kryeministri Edi Rama përmes një shkrimi për prestigjiozen francezë Le Monde, ka theksuar edhe një herë rëndësinë e ndërtimit të Teatrit të ri Kombëtar në Tiranë. Duke bërë një kronologji të ngjarjes kryeministri shprehet se në maj Këshilli i bashkisë së Tiranës urdhëroi shkatërrimin e ndërtesës, kjo pas deklaratave të...
Deputeti i opozitës, Myslim Murrizi, i është drejtuar sot me një letër Autoritetit të Mediave Audiovizive dhe kërkon që të marren masa ndaj gazetarit Blendi Fevziu. Në letrën e tij, Murrizi shkruan se Fevziu në emisionin e të hënës, përballë presidentit Ilir Meta, është shprehur me një fjalor denigrues...
Presidenti Ilir Meta u pyet mbrëmjen e sotme në emisionin Opinion nëse ishte i vërtetë lajmi se kur ambasadorja e SHBA Yuri Kim shkoi në Presidencë, ai nuk doli vetë në takim por i nxori këshilltarët. “Ore unë nuk jam njeri papunë që do pres pa orë këdo”, tha Meta,...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com