Lajme të mira Archives - Tema e Ditës
Ndërsa një pjesë e shërbimeve të gjendjes civile ka qenë e mbyllur për shkak të situatës së krijuar nga COVID-19, Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj, tha se nga java e ardhshme do të nisë hapja e disa procedurave, me stë cilave edhe shërbimet e martesave. “Nga e hëna e ardhshme...
Agiola jeton në New York dhe përmes rubrikës “Ka një mesazh për ty”, në Tv Klan u bëri një surprizë dy prindërve të saj. Ajo dhe vëllai i saj jetojnë larg familjes dhe në lidhjen Skype, ajo tregoi sakrificat që prindërit e saj kanë bërë, që ata të mund të...
Një çift kosovar ka vendosur që binjakëve t’u vënë emra të 2 personaliteteve politike mjaft të njohura. Prindërit i kanë quajur foshnjat Albin Kurti dhe Vjosa Osmani. Këtë vendim ata e kanë marrë me idenë që fëmijët të bëhen si Albini dhe Vjosa. “Pas 15 vitesh u bëra baba i një...
Në Itali prej më tepër se një muaj Coronavirus po përhapej me shumë shpejtësi. Ditët e fundit Italia po sheh ‘dritë në fund të tunelit’ pasi numri i viktímave ka filluar të ulet. Gjatë 24 orëve të fundit kanë humbur jetën 269 persona, i cili është numri më i ulët që...
Është publikuar lista e bizneseve që do të hapen pas rreth një muaj që kur vendi ynë hyri në izolim si një nga masat për parandalimin e përhapjes së koronavirusit. Shihet se bizneset që do të hapen janë në tre grupe risku, duke filluar nga ai me risk të ulët...
Italia shënoi 24 orët e fundit 431 të vdekur, shifra më e ulët e regjistruar prej shumë ditësh. Lajmi u bë i ditur nga Departamenti i Mbrojtjes Civile, përmes një raporti që u jep medieve para se të dalë në konferencën e orës 18.00. Në Itali, totali i viktimave ka...
Shkon në 27 numri i personelit shëndetësor të shëruar nga COVID-19. Lajmi i mirë u bë i ditur nga ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu, nëpërmjet një postimi në faqen e saj në Facebook. Manastirliu njoftoi se janë shëruar 1 mjeke dhe 4 infermierë të prekur nga COVID-19,...
Kryeministri Edi Rama është shprehur se po vazhduam të respektojmë masat, Shqipëria do të dalë shumë shpejtë nga situata e krijuar nga koronavirusi. Teksa iu referohet shifrave të fundit, kryeministri thekson në rrjetet sociale se ka pasur një rënie të ndjeshme të të infektuarve me COVID-19. Postimi i Ramës ? SHUMË E...
Janë shëruar edhe 23 pacientë të tjerë nga koronavirusi në Shqipëri. Lajmi ëshë bërë i ditur nga ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu. Me këtë shifër, numri i të shëruarëve në vend shkon në 154. Deri më tani, në Shqipëri numërohen 383 të infektuar dhe 22 viktima. Masat e parandalimit të pandemisë...
Mjeku i njohur infeksionist Pëllumb Pipero thekson se edhe java që sapo hyri pritet të jetë pak a shumë me të njëjtat numra sa i përket rasteve me CoVid-19. “Ne presim pak a shumë të njëjtat numra dhe në javën që vjen, unë e kam quajtur shesh pushim, e mandej...