Brazili rrezikon shumë në përballjen ndaj Belgjikës sot në çerekfinalet e Kupës së Botës, jo vetëm se përballë ka një skuadër të fortë dhe pretendente për fitimin e Botërorit, por edhe se një mallkim mund ta përfshijë në këtë rrugëtim drejt titullit. Ky mallkim, në fakt ka lidhje me Meksikën,...
Edhe pse çiftet thonë se ai/ajo që dashuron edhe fal, duket që kjo nuk është plotësisht e vërtetë pasi në shoqërinë shqiptare disa gjëra janë të pafalshme. Kjo është lista e disa arsyeve përse çiftet shqiptare ndahen: E kanë marrë vesh të shtëpisë: Kjo është fjalia të cilën zakonisht...
Pjetri dhe Armendi, nuk jetojnë në Itali, në vendin i cili njihet për pizza, por në Zvicër. Ata kanë bërë një kthesë në përgatitjen e këtij specialiteti, pasi që, nëpërmjet gatimit ata po bëjnë edhe vepra arti. Pjeter Perlepi dhe Armend Hajdaraj ka kohë që në picerinë e tyre kanë...
Nese shohim meshkujt të veshur me kostum, do të vemë re se pulla e fundit e xhaketës së tyre qëndron e zbërthyer. Edhe pse ky lloj trendi mund të duket normal dhe i parëndësishëm, në fakt është një rregull praktik që vjen nga e kaluara. Në vitin 1901 Britania e...
Të gjithë e kemi parë shenjën e STOP nëpër rrugë, si pjesë e sinjalistikës rrugore por pak mund ta dinë përse përdoret kjo mënyrë me tetë kënde. Shenja e parë e STOP ka qënë e vogël, e bardhë dhe katror, pak a shumë e ngjashme me shenjën e sotme të...
Të gjithë ju meshkuj, në këtë artikull, do shikoni se cilat janë gjërat kryesore që femrat shohin tërheqëse te ju. 1. Pamja e jashtme 2. Sensi i humorit 3. Ndjeshmëria 4. Talenti 5. I suksesshëm 6. Familje e mirë 7. Inteligjentë 8. I mirë në seks 9. Social 10. I besueshëm./e.e
Nëse ju keni menduar se ne jemi gjenerata e parë që na pëlqen alkooli, atëherë ju jeni tmerrësisht gabim. Në të vërtetë, stërgjyshërit tanë, si dhe stërgjyshërit e tyre, edhe stërgjyshërit e tyre e kështu me radhë, kanë pasur dëshirë të pinë nga pak. Kjo është lista me 10 fakte...
Të paragjykuara deri diku për punën që bëjnë, një pjesë e prostitutave bëjnë një jetë përrallore. Një natë me to ka çmim marramendës, sa jo kushdo mund ta përballojë. Mirëpo, ato kanë çfarë ofrojnë prandaj ia kanë vënë vetes këtë çmim. Këto janë disa nga çmimet që një pjesë e...
Burrat dhe gratë janë të ndryshëm për sa i përket gjumit. Gratë duhet të flenë 20 minuta më shumë se burrat, për shkak të trurit të tyre që bën shumë gjëra njëherësh, pra duke kryer shumë veprime në të njëjtën kohë. Këtë përfundim e kanë arritur shkencëtarë të Universitetit Duke në...
A keni probleme me gjumin? Epo nuk jeni i vetmi! Ju mund të keni provuar teknika të ndryshme të frymëmarrjes, të cilat thuhet të ndihmojnë që të bini në gjumë më shpejt. Por është një tjetër mënyrë e shpejtë që mund t’ju ndihmojë të bini në gjumë – i kushtoni vëmendje...