Kryeministri Edi Rama është shfaqur zemërthyer pas lajmit të hidhur se arkitekti i madh shqiptar Maks Velo, ka ndërruar jetë. Në një status në profilin e tij në Facebook, Rama i ka dhënë lamtumirën 84-vjeçari të ndjerë, i cili ndërroi jetë mezditen e sotme. “Çfarë trishtimi LAMTUMIRË MAKS,”- shkruan Rama...
Të ftuar dje tek "Rudina" ishin dy gazetarë të njohur që kanë zgjedhur të jenë edhe bashkëshortë në jetë, Esiona Konomi dhe Armand Bajrami. Çifti treguan historinë e tyre të dashurisë që nisi në universitet dhe përfundoi me martesë. "Kemi qenë në Master kur jemi njohur. Kontakti i parë ka...
Agiola jeton në New York dhe përmes rubrikës “Ka një mesazh për ty”, në Tv Klan u bëri një surprizë dy prindërve të saj. Ajo dhe vëllai i saj jetojnë larg familjes dhe në lidhjen Skype, ajo tregoi sakrificat që prindërit e saj kanë bërë, që ata të mund të...
Në mbyllje të vitit mbarëkombëtar të Gjergj Kastriot Skënderbeut dhe në prag të 575-vjetorit të shpalosjes së flamurit të qëndresës dhe mëvetësisë nga Heroi ynë Kombëtar në vitin 1443 në Krujë, kryeministri i vendit, Edi Rama, prezanton sot në Qendrën për Hapje edhe Dialog një artefakt të rrallë historik. Artefakti...
U njohën qysh në fëmijëri, dhe që nga atëherë thonë se u lindi simpatia për njëri-tjetrin. Kështu Marigona Berisha, një vajzë nga Kosova nuk rreshti kurrë së menduari për shokun e fëmijërisë së saj, ani pse fati e largoi me mijëra kilometra larg tij. Falë rrjeteve sociale, ata u bashkuan përsëri...
Eshtë ndarë nga jeta sot regjisori i njohur Gjergj Xhuvani, në moshën 56-vjeçare. Pas një sëmundjeje të rëndë, Gjergji ndërroi jetë sot në një spital në Romë. I njohur për krijimtarinë e tij kinematografike, këtë vit pritej dhe premiera e filmit të tij të ri ‘Liqeni im’. Gjergj Xhuvani është një...
Një çift kosovar ka vendosur që binjakëve t’u vënë emra të 2 personaliteteve politike mjaft të njohura. Prindërit i kanë quajur foshnjat Albin Kurti dhe Vjosa Osmani. Këtë vendim ata e kanë marrë me idenë që fëmijët të bëhen si Albini dhe Vjosa. “Pas 15 vitesh u bëra baba i një...
Grua ma ke nxirë jetën dhe jetën ta kam nxirë, Jemi sharë në dritë dhe jemi puthur në errësirë, Kemi vendosur të ndahemi dhe kemi thënë; e po mirë! Dhe prapë jemi puthur ashtu si për lamtumirë. Kemi gënjyer njeri-tjetrin, kemi bërtitur s’të dua, Kemi pështyrë mbi proverbin që qënkeshim mish e thua, Kemi mburrur...
Gjithmonë kam ndjerë që jeta është më e mirë pas dyzet vjeç. E rrëfej që e kam kam konsideruar demagogji këtë deklaratë, sikur thuhej për të ngushëlluar ata që po i afoheshin moshës. Edhe sot, kam sigurinë absolute të kësaj të vërtete dhe pyes veten nëse do të ketë...
Pak ditë më parë me anë të një postimi në rrjete sociale, Ardit Gjebrea shtoi dyshimet se do t’i rikthehet muzikës. Ai ka publikuar shpesh foto duke punuar në studio, por nuk e ka zbuluar se për çfarë bëhej fjalë konkretisht. Megjithatë ditën e sotme gjatë rubrikës ‘Ka një mesazh...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com