Kryeministri Edi Rama tha se Basha duhet të bëjë propozime konkrete. Rama tha se nëse Basha ka ide, të vijë dhe të propozojë konkretisht. “Do të ishte mirë që Lulzim Basha dhe forcat politike të mos bënin propozime si ata propozimet si reforma zgjedhore ose reforma në drejtësi. Të bëhen...
Zbardhet kërkesa e kryeministrit Edi Rama për prokuroren e përgjithshme në mbledhjen e Këshillit të Sigurimit paraditen e sotme. Ka qenë vetë shefi i qeverisë që zbardhi kërkesën e qeverisë për organin e akùzës në komunikimin e pasdites së sotme me median. 'I thashë Prokurores së Përgjithshme përpara Presidentit sot, që...
Mos mendoni se mund të ikni, por nisni riparimin e dëmeve. Kështu u shpreh mbrëmjen e së hënës kryeministri Edi Rama në një takim me ndërtuesit nga Durrësi. Kryeministri kërkoi riparimin e banesave të ndërtuara prej tyre, duke theksuar se askush nuk mund ti fshihet pergjegjesise. Rama tha se ky është...
Kryeministri Edi Rama ka siguruar që një pallat në Durrës edhe pse në pamje të parë mund të shfaqë dyshime për dëmtime të rënda, pas inspektimit dhe vlerësimit të ekspertëve ndërkombëtarë, rezulton se godina nuk paraqet asnjë rrezik për tu shembur. Kreu i qeverisë, sërish bën përgjegjëse median, sipas të...
Vijon puna për ndërtimin e rrugës së Arbrit. 70 kilometrat e Rrugës së Arbrit do të kushtojnë rreth 240 milionë euro. Ajo nis në lindje të Tiranës dhe përfundon pranë Peshkopisë. Janë parashikuar dhe dy degëzime, njëri në Klos dhe tjetri lidh segmentin e fundin me Maqellarën dhe doganën...
Kreu i qeverise, Edi Rama e ka nisur mbledhjen e jashtezakonshme te dites se sotme me listen e emrave te atyre personave te prekur nga termeti, qe do te perfitojne trafjtim financiar per gjithe jeten. “Sot miratojmë dy projektvendime si fillim për një trajtim të posacëm financiar lidhur me fàtkeqët...
Kryeministri Edi Rama gjatë vizitave te familjet e strehuara në qendrat sociale dhe hotele ka publikuar një foto me një fëmijë, të cilin e ka ngritur në peshë, ndërsa shkruan se pikërisht këtu e gjen energjinë për të vijuar. “Ja ku e gjej energjinë! Tek Zaho dhe shoqnia e tij”,...
Në Durrës kryeministri Edi Rama është pyetur nga gazetarët për dorëhqjen e Valbona Sakos nga posti i kryetares së bashkisë. Sako njoftoi dorëheqjen e saj sot në mëngjes, e cila argumentonte se vendimi vinte pas deklaratave të saj për tërmetin ditën e djeshme. Ndërkohë, lidhur me këtë vendim të Sakos, Rama...
Në spitalin e Tràùmës në Tiranë mes personave që janë shtruar të lènduar si pasojë e tërmetit janë edhe dy fëmijë 7 dhe 10 -vjeç, Aurel Lala dhe Alesio Cakoni. Dy fëmijët sipas ministres së Shëndetësisë kishin kërkuar që t'i vizitonte kryeministri dhe Rama nuk nguroi që të shkonte...
Kryetarja e bashkisë së Durrësit, Valbona Sako ka dhënë mëngjesin e së dielës dorëheqjen pak ditë pas tërmetit shkàtèrrues. Dorëheqja e saj ka ardhur pas deklaratës që çuditi të madh dhe të vogël, duke thënë se ishte e kënaqur me vetëm 50 vikt.ima, se mund të kishte edhe më tepër. Por,...