"Të zgjidhim shpejt çështjet e pazgjidhura në të kaluarën"...kështu u ra dakord në darkën e punës që kryeministri Edi Rama dhe homologu i tij grek Kyriakos Mitsotakis zhvilluan mbrëmjen e djeshme pjesë e së cilit është edhe çështje e detit! Takimi i mbrëmjes me kryeministrin Mitsotakis, vjen në një...
Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj është pyetur sërish mbrëmjen e sotme nëse do të vazhdojë të jetë ministër në kabinetin Rama. “Ashtu siç e kam thënë do vijë një ditë që s’do jem më, është e sigurt. Sepse gjërat një ditë mbarojnë”, tha ai. Ndërsa e cilësoi këtë si një ngjarje...
Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama dhe ai i Greqisë, Kiriakos Mitsotakis, janë takuar mbrëmjen e sotme në Athinë, për të diskutuar çështjet rajonale më kryesore. Nga pala greke në tavolinë është Eleni Surani, shefe e zyrës diplomatike e Mitsotakis, dhe ish ambasadore në Shqipëri, ministri i jashtëm Nikos Dentias dhe...
Numri dy i PS-së, Taulant Balla ka komentuar zërat që po qarkullojnë në media se do të ketë lëvizjeve të tjera në qeveri pas largimit të Besa Shahinit. Balla tha se nuk sheh arsye për ndryshime dhe se ato janë bërë në momentin e duhur. “Unë e kam thënë, padyshim...
Kryeministri Edi Rama ka qenë ditën e sotme në qytetin e Krujës i shoqëruar nga ministrja e Kulturës. Ai ka vizituar Kalanë e Krujës ku kanë nisur ndërhyrjet për restaurimin e saj pas tërmetit të vitit të shkruar. “Në Kalanë e Krujës ku kanë nisur ndërhyrjet shpëtuese dhe restaurimet pas dëmtimit...
Zëvendëskryeministri i Shqipërisë, Erion Braçe ka reaguar lidhur me deklaratën e Kryetares së LSI, Monika Kryemadhi, e cila u shpreh se më shumë gjasa ka që Presidenti Ilir Meta të jetë Ministër i Brendshëm në zgjedhjet e 25 Prillit. Përmes një statusi në rrjetet sociale, Braçe është shprehur se ndryshimet...
Kryeministri Rama ka bërë sot homazhe për Sabiha Kasimatin, biologë e njohur e punonjëse shkencore, e cila u pùshkàtua pas ngjarjes së shpër.thimit të b0mbës në ambasadën sovjetike. Postimi i plotë: https://www.facebook.com/edirama.al/posts/10158151113576523
Në vitin më të vështirë ekonomik, për shkak të pandemisë, por edhe më tràgj1k për shqiptarët, si pasojë e tërmetit, bizneset e Lulzim Bashës kanë lulëzuar dhe vilat janë shtuar. Përmes këtij krahasimi, kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj, i ftuar mbrëmjen e djeshme në “Real Story”, ka dëshmuar...
Ministrja e re e Arsimit të Republikës së Shqipërisë, është deputetja socialiste, Evis Kushi. Ajo vjen nga qyteti i Elbasanit dhe në fillim të këtij viti është zgjedhur edhe kryetare e Partisë Socialiste në këtë qytet. Edukimi E lindur më 7 Tetor 1975, zonja Kushi gjatë viteve 1993-1997, ka kryer në Fakultetin...
Atë që e deklaroi ditë më parë, e konkretizoi sot. Besa Shahini është larguar nga detyra e Ministres së Arsimit rreth 7 muaj para zgjedhjeve të përgjithshme parlamentare. Gjatë një takimi në Kryeministri me kryeministrin Edi Rama, zonja Shahini tha se do të vazhdojë të bashkëpunojë me pasardhësen e saj,...