“Asnjë sekondë vonesë për dekretimin e ministrit të ri të Shtetit për Rindërtimin”. Keshtu i eshte pergjigjur zedhenesi i Presidentit Ilir Meta kerkeses se kreut te qeverise Edi Rama per te emeruar minister te Shtetit per Rindertimin Arben Ahmetajn. “Programi i Rindërtimit dikton hapjen e një vendi të posaçëm edhe në...
Presidentit Ilir Meta i kerkohet nga kryeministri Edi Rama te emeroje nje minister te ri ne kabinetin qeveritar, i cili do te merret me procesin e rindertimit pas demeve te shkaktuara nga termeti i 26 nentorit. Propozimi i eshte derguar Presidentit Meta nga kryeministri i cili e ka postuar dokumentin...
Kryeministri Edi Rama i ka shprehur mirënjohjen presidentes së Komisionit Europian Von Der Leyen dhe liderëve të vendeve të BE për solidaritetin e shprehur ndaj Shqipërisë pas vendimit për mbajtjen e Konferencës së Donatorëve në fund të Janarit të 2020, për të prekurit nga tërmeti i 26 Nëntorit. “Është një...
Kryeministri Edi Rama e ka nisur këtë mëngjes duke shpërndarë fjalët e librit të shenjtë të myslimanëve, Kuranit. Rama në profilin e tij në rrjetin social Facebook shkruan: Çdo kohë është e humbur përveç kohës kur mbjell mirësi, ti shërbesh Popullit tënd është mirësia më e madhe. Postimi mori shumë...
Zbardhen datat e provimeve për maturantët e 2020-ës, që nisin nga data 18 deri më 28 qershor. Kështu, në vetëm dhjetë ditë, ata do të japin plot katër provime, tri me detyrim e një që e kanë zgjedhur tashmë përmes Formularit A1. Ministria e Arsimit ka publikuar udhëzimin me datat...
Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë të vendosura për të shfàrosur k0rrùpsionin në Shqipëri. Për plot 30 vjet janë vjedhur miliona euro nga taksat e qytetarëve, por përgjegjësit jo vetëm që nuk kanë dalë para drejtësisë, por vijojnë të jenë në politikë apo poste drejtuese. Mirëpo dje ambasada amerikane...
Mbrëmjen e sotme kryeministri Edi Rama ishte në Kamëz në shtëpinë e vogëlushit 7-vjeçar, Aurel Lala, i cili humbi motrën nga tërmeti, nëna është lënduar lehtë, ndërsa babai ishte emigrant në Greqi dhe u kthye sapo mori vesh lajmin. “Engjëlli fluturoi nga kati i tretë për t’i thënë JO...
Ata që e premtoi për banorët e prekur nga tërmeti në zonën e Thumanës, ministri i Jashtëm në detyrë i Kosovës, Behgjet Pacolli e ka konkretizuar në një projekt. Siç shihet në foto 3d, ndërtesat e projektuara do të jenë tre kate. “Me një shpejtësi rekord përfundoi projekti i ndërtesave me...
“Të mos më qani pasi të largohem nga jeta”,-ka qenë ky amaneti që Kristaq Rama i ka lënë të birit, Edit, para se ai të ndërronte jetë. Amanetin që babai i kishte lënë, kryeministri Rama, e zbuloi gjatë një bashkëbisedimi me Ajet Meçjan, i cili humbi gruan, vajzën dhe mbesën...
Kryeministri Edi Rama zhvilloj në pallatin e Brigadave një takim me ambasadorët e vendeve të huaja në Shqipëri. Mos humbisni Teksa po fliste Rama tha se mesazhet që i kanë nisur ambasadorët e huaj në lidhje me tragj.edinë e 26 nëntorit nuk do ti publikojë dhe as nuk do ti ruante...