Ish deputetja e LSI-së, Ediola Braha i është bashkuar Partisë Socialiste. Lajmin e ka dhënë ministri Bledi Çuçi. “Skuadrës fantastike të Partisë Socialiste në Tepelenë iu bashkua edhe deputetja e LSI-së, Ediola Braha. S’ka më asnjë dyshim se partia që kryetari i opozitës e ka quajtur “SHPK-ja e tregtarit të...
Basha përdor politikisht një video të 2018-ës me familjen në nevojë, Rama e përgënjeshtron, publikon reagimin e kryefamiljarit: Do ta hedh në gjyq, abùzòi. Një video e publikuar nga Lulzim Basha ku tre vite më parë një kryefamiljar tregon jetën e tij të vështirë dhe të varfër ka sjellë reagimin...
Sot festohet dita ndërkombëtare e arsimit. Ministrja Evis Kushi ka zgjedhur të urojë këtë ditë të shënuar nga OKB, nëpërmjet një videoje ku shfaqen mesazhet e saj, të nxënësve e stafit shkollor gjithashtu. “Arsimi është çelësi kyç për çdo të ri për zhvillimin e potencialit të tij” – shprehet një...
Ministrja socialiste Elisa spiropali ditën e sotme ishte në një vizitë në familjen e “Dëshnmorit të Atdheut” Hekuran Deda, i vr.arë më 21 janar 2011 në protestën para kryeministrisë. Ajo u shpreh se qeveria dhe kryeministri menduan t’i shpallnin “Dëhsmorë të Atdheut” 4 të vr.arët në atë protestë për arsye...
Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka deklaruar se brenda janarit do të mbërrijnë mbi 10 mijë doza vaksine anti-covid, në shkurt 30 mijë dhe më pas Pfizer do të nisë në korrik me dërgesat, për paketën e tretë. Manastirliu tha se deri më tani është siguruar përmes kontraktimit vaksinimi i...
Kreu i grupit të socialistëve, Taulant Balla ka publikuar një video përmbledhje të trazirave që lanë gjurmë të thella në historinë e Shqipërisë. “Trashëgimia e dhu.nës!”, shkruan Balla përbri pamjeve të rènda duke akùzuar drejtpërdrejt si fillim Sali Berishën e më pas Lulzim Bashën. Videomontazhin Balla e përmbyll me...
Sot bëhen 10 vjet, ku ar.mët e pushtetit të Sali Berishës, Lulzim Bashës dhe Ilir Metës, qëlluan mbi 4 qytetarë të pafajshëm duke u marrë jetën ndërkohë që dhjetra të tjerë u pl agosën. Rrjetet sociale kanë kujtuar këtë ditë. Në video shihet Sali Berisha që flet për thìka...
Deputeti socialist, Ulsi Manja paralajmëroi se dosja e 21 janarit mund të përfundojë në dyert e SPAK. Manja tha se “21 Janari” është një kr1m shtetëror dhe për këtë arsye drejtësia e re ka detyrimin ta marrë me prioritet dosjen. Pjesë nga intervista në News24 Tràgj.èdia e 21 janarit, pse u shpallën...
Kryeministri Edi Rama po përkujton me një ceremoni të veçantë në kryeministri 10-vjetorin e vr.asës së 2 protestuesve të PS nga Garda e Republikës. Rama ka pritur në kryeministri familjarët e 4 vikt1mave. “Kryeministria - Shpallja e të vr.arëve të 21 janarit "Dëshmorë të Atdheut" dhe reflektimi i tragj.èdisë në...
Një lajm i hidhur ka ardhur mëngjesin e sotëm për artin shqiptar. Mesnatën që lamë pas COVID-19 i ka marrë jetën piktorit të njohur shqiptar, Mustafa Arapi në moshën 70-vjeçare. Ai nuk e fitoi dot betejën me virusin pasi ishte shtruar prej ditësh në spital. Lajmin e bën të ditur vajza...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com