Kronikë Archives - Tema e Ditës
Një tjetër i plagosur ka mbetur nga përplasja me armë zjarri në Elbasan. Pasi autorët dogjën makinën, dhe u larguan nga vendngjarja, në zonën e Fushëmbretit shkuan zjarrfikësit për të shuar zjarrin. Por makina ishte e mbushur me plumba dhe njëri prej tyre shpërtheu duke plagosur një zjarrfikës. Ende nuk...
Mbrëmjen e djeshme policia rrugore i ka hequr patentën djalit të Sali Berishës. Berisha po lëvizte me shpejtësi tej normave të lejuara mbrëmjen djeshme te Tegu, e për pasojë i është hequr patenta. Burime për Report Tv bëjnë me dije se Shkëlzen Berisha po lëvizte me shpejtësi 128 km/h...
Policia Rrugore i bllokon patentën Shkëlzen Berishës, djalit të ish-kryeministrit Sali Berisha, si dhe Ermal Mamaqit, moderatorit të njohur. Sipas burimeve të Gazeta “SHQIP” ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e së të shtunën, rreth orës 23:00. Policia rrugore gjatë kontrollit të ngritur tek rrethrrotullimi i TEG, pranë autostradës Tiranë-Elbasan, ka ndalur...
Një alárm për bòmbë ka vënë në lëvizje strukturat e sigùrisë në vendin tonë që janë drejtuar tek ambasada Ruse pasi ka informacione se mund të jetë vendosur pranë kësaj godine. Alármi për bòmbe pranë ambasadës ruse në Tiranë, ndërsa punonjësit e amabsadës kanë njoftuarpòlicinë pasi kanë konstatuar një valixhe...
Një ngjájre rëndë është shënuar pak caste më parë në një fshat të Krujës. Gazetarja Dorjana Bezat tha për “BalkanWeb” se dy vëllezër janë që,lluar për vd,ekje me ármë zjárri. Ngjarja është shënuar në fshatin Gramëz, ndërsa ende nuk dihen rrethanat dhe motivet e këtij krîmî. Mësohet se vîktîmat janë Gramoz...
Zbardhen detaje nga aksidenti i ndodhur pasditen e sotme në Lezhë, ndërsa fillimisht u raportua për 2 efektivë të plagosur të policisë, ndërkohë kjo e fundit ka dalë me një variant zyrtar duke raportuar vetëm dëme materiale. Sipas bluve të Lezhës, në aksin rrugor dytësor Lezhë – Zejmen, në fshatin...
Gazetari Artan Hoxha ka folur për kultivimin e kanabisit në vendin tonë dhe ndikimin që ka pasur pandemia tek ‘biznesi’. Në fjalën e tij, në studion e “AbcNews”, Hoxha përmendi disa faktorë që do të ndikojnë në shtimin e prodhimit për këtë vit, një ndër to edhe një urdhër të...
Kreshnik Bulica është një i ri i cili banon në Itali ndërsa fatkeqësisht ka humbur mikun e tij Klajdi Terniqi në një aks ident me motorr. Klajdi prej dy javësh ishte bërë babai i një vogëlushi me emrin Bryan dhe sipas mikut të tij ishte një person plot gjallëri, që...
Kris armë në Laç. Burime bëjnë me dije se një person ka mbetur i plagosur. Ai është nisur me urgjencë tek spitali i Traumës në Tiranë për të marrë edhe ndihmën e parë nga mjekët. Ende nuk dihet ende gjendja e personit të plagosur, identiteti dhe shkaqet që kanë çuar...
Ka ndërruar jetë në moshën 84-vjeçare arkitekti dhe piktori i njohur Maks Velo. Maks Velo prej disa ditësh ka qenë i shtruar në QSUT, pasi vuante nga një së mundje e rëndë. Maks Velo ka lindur më 31 gusht të vitit 1935 në Paris. Pas lindjes së tij, familja Velo...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com