Ekspertët e kanë thënë prej kohësh që ecja jep rezultate më të mira në rënien ne peshë se vrapi dhe të mundon shumë më pak. Mirëpo, sa duhet të ecim? Këshillohen jo më pak se 10 mijë hapa në ditë në mënyrë që të digjen yndyrnat. Një tjetër aspekt shumë i rëndësishëm...
Do të ishte e kotë t'ju pyesnim në qoftë se e njihni uthullën e mollës pasi kemi folur aq shumë për të dhe e kemi sjellë vazhdimisht nëpër artikujt tanë. E pasur me kalcium, magnez, potas, fluor, hekur, fosfor, vitamina A, B1, B2, B6, C dhe E,acid acetik, pektinë,...
Sezoni i festave po afron, periudha e vitit ku takohesh dhe mblidhesh me familjarët, miqtë, gjithashtu me shpenzimet më të larta për dhurata dhe argëtim. Nëse nuk veproni me zgjuarsi, dimri mund të kthehet në periudhën më të shtrenjtë të vitit, por mos u shqetësoni, ne ju njohim me disa...
Kur mendoni për të dielën perfekte me siguri mendoni se kjo është dita më e mirë për të fjetur, për të dal një shëtitje apo për të parë ndonjë film. Por fatkeqësisht jo të gjithë e kanë mundësinë për të shijuar gjithë këtë relaks. Megjithatë ne u japim disa...
Frutat dhe perimet kombinohen rëndom në pjata nga më të ndryshmet me pretendimin se i bëjnë mirë shëndetit. Megjithatë, të dhënat ku bazohet AgroWeb.org, thonë se frutat dhe perimet nuk duhen konsumuar bashkë, madje sipas udhëzimeve edhe frutat duhen ngrënë veçmas. Kombinimet Më Të Rrezikshme Të Frutave Mësoni në AgroWeb.org se cilat...
Ka një shprehje, e cila thotë që dashuria kalon nga stomaku. Aftësitë në kuzhinës janë të domosdoshme për të gjithë – nga njerëzit që jetojnë vetëm, tek mamatë dhe baballarët që kanë një familje për të ushqyer – megjithatë shumica prej nesh ndjehen larg tij,dhe e shohin këtë si...
Shumë njerëz që e vendosin kuletën në xhepin e pasmë të tyre por mjekët japin edhe arsye të tjera përse nuk duhet të mbahet kuleta në xhepin mbrapa. Sipas mjekëve kuleta nuk është bërë të futet në xhepin prapa për shkak se krijon një çrregullim të legenit dhe të ijeve....
Ardhja e një sistemi vranësirash do të kushtëzojë mot me vranësira të shpeshta dhe alternime kthjellimesh në pjesën më të madhe të vendit. Më të dendura paraqiten në Veri dhe zonat Lindore duke gjeneruar dhe reshje të pakta shiu e dëbore. Pasditja dhe mbrëmja zhvendos vranësirat në zonat Jugore-Juglindore ku priten...
Spitali “Gemelli” në Romë ka publikuar disa këshilla të thjeshta dhe të kuptueshme nga të gjithë që përshkruajnë saktësisht çfarë është virusi, si kalon nga një person tek tjetri dhe si mund të neutralizohet në jetën e përditshme. Infektimi nga Koronavirus nuk shkakton ftohje me rrjedhje hundësh apo kollë me...
Pllakat e papastra, prania e mikrobeve dhe baktereve mund të ndikojë në shëndetin tonë të përgjithshëm. Ekzistojnë dezinfektues të ndryshëm dhe produkte pastrimi në tregje, por ato janë të mbushura me komponentë toksik dhe kimik që mund të dëmtojnë lëkurën dhe shëndetin e përgjithshëm. Sot do t’ju prezantojmë një pastrues...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com