Biçikleta, kasaforta dhe madje edhe ar.më u gjetën në një liqen në Bruksel gjatë pastrimit ditën e sotme. Rreth 30 zhytës u futën në liqen, përballë Place Flasse, në komunën Ixel në Bruksel. Sipas kreut të pastrimit publik, Nabil Mesaudi, rreth pesë deri në gjashtë tonë mbeturina u hoqën. Por...
Një tërmet me magnitudë 4 ballë ka god1tur pak minuta më parë kryeqytetin e Greqisë, Athinës. Si pasojë e lëkundjeve të forta, qytetarët kanë dalë në rrugë të frikësuar. ‘Protothema.gr’ raporton se thellësia ishte e vogël, vetëm 5 kilometra dhe për këtë arsye ajo u ndje veçanërisht në shumë pjesë të...
Një tërmet me magnitudë 4.2 ballë ka god1tur ishullin e Nisyros pasditen e sotme. Sipas Institutit Gjeodinamik të Observatorit Kombëtar të Athinës, thellësia fokale ishte 16.3 km dhe 29 km në jug-jugperëndim të ishullit. Ky tërmet vjen si pjesë e aktivitetit sizmik që ka ekzistuar për disa javë në zonën më...
Talebanët kanë marrë vendimin në lidhje me gratë në qeverinë e tyre. Zëdhënësi i talebanëve, Sayed Zekrullah Hashimi në një intervistë është shprehur se gratë janë vetëm për të lindur fëmijë dhe nuk do të jenë pjesë e qeverisë apo të bëhen ministra. “Një grua nuk mund të jetë ministre,...
Miliarderi Bill Gates ka vendosur të investojë në një nga sektorët e goditur më rëndë prej pandemisë që është turizmi Miliarderi e “ka arkivuar Cov|din”, thonë mediat e huaja dhe është kthyer në aksioner kryesor të zinxhirit të hoteleve të luksit “Four Seasons”. Me blerjen e fundit, Cascade Investement,...
Një video po qarkullon në rrjetet sociale, ku shihet presidenti i Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan teksa g0det një fëmijë në kokë. Mediat e huaja shkruajnë se Erdogan ishte për inagurimin e një ure në qytetin e Rizës, ndërsa shiritin që duhet ta priste presidenti po e mbanin disa fëmijë. Mirëpo siç...
Policia britanike ka ndërmarrë një operacion të vështirë duke larguar ujin në North Yorkshire si pjesë e intensifikimit të kërkimit të Claudia Laërence, kuzhiniere e zhdukur 12 vjet më parë. “Gjashtë specialistë të policisë u panë duke kërkuar shenja të gishtërinjve në shtratin e liqenit në mes të zonës pyjore...
Pasaporta e vaksinës në Itali do të bëhet e detyrueshme në trenat, fluturimet ajrore të brendshme dhe shkolla. Sipas mediave vendase mësohet se sindikatat dolën kundër lëvizjes protestuese anti-Green Pass duke thënë se ata ishin kundër bllokimit të trenave nga udhëtarët të cilët nuk kishin një pasaportë të tillë. “Rreziqet...
Një vajzë 2-vjeçare ka humbur jetën pasi preku karikusin e telefonit që i dha një god1tje elektrike vd3kjéprurëse. Sara Alves de Albuquerque nga komuna Erere, Brazil humbi jetën pasi vendosi duart mbi pajisjen. Menjëherë vogëlushja u dërua me urgjencë në spital, por pavarësisht se mjekët bënë të pamundurën ajo nuk...
Një tërmet me magnitutë 4.2 ballë të shkallës rihter është shënuar në Detin Egje. Epiqendra e saj ishte në ujërat e rrethit Datcka, e cila i përket qytetit perëndimor turk Mugla. Mediat e huaja shkruajnë se lëkundjet u ndjenë rreth orës 16:21, e thellësia e saj ishte 5.25 kilometra.
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com