Petrit Vasili ka vijuar sulmet ndaj ambasadores Romana Vlahutin dhe rolin e saj diplomatik në Tiranë. Edhe pse BE ka përsëritur disa herë se deklaratat e diplomates përputhen plotësisht me ato të Bashkimit Europian duke dhënë mbështetje të plotë, kreu i grupit parlamentar mendon të kundërtën. Teksa rrëfen ngjarjen kur disa...
Një autobus me pasagjerë ka dalë nga rruga duke u përmbysur në Gurin e Zi në Elbasan. Aksidenti ka ndodhur rreth orës 15:40 minuta. Një autobus me pasagjerë ka dalë nga rruga duke u përmbysur në fshatin Guri i Zi.  Nga aksidenti raportohet se ka disa persona të plagosur, ndërsa...
Kapshticë- Rradhë të gjata kilometrike në dalje. Dhjetra automjete prej disa orësh po qëndrojnë në rradhë. Ky fluks automjetesh ka bllokuar vijimin e punës në doganë si dhe ka shkaktuar vonesa në kalimin e emigrantëve për në Greqi. E njëjta situate prej 25 vitesh. Nuk kemi shtet, askush nuk do...
“Duroni dhe do shikoni se ku e kishin çuar Prokurorinë, Llalla, Fusha, Troci e të tjerë prokurorë që nga varfanjakë u shndërruan në grabitqarë e miliarderë”. Keshtu shprehet ish-deputetja e PD-se, Albina Deda, ne nje interviste ekskluzive dhene sot per “Panorama”, e afërme e familjes së Prokurores së Përgjithshme, teksa...
Kreu i PD –së Lulzim Basha ka zhvilluar një takim me përfaqësuesit e biznesti të vogël, të cilët janë kundër vendosjes së TVSh dhe rritjes së taksave. Sipas Bashës, klima për bërjen e biznesit sa vjen dhe përkeqësohet. “97 përqind e vendeve të punës janë hapur nga biznesi i vogël. Dhjetra...
  Klement Tinaj është një shqiptaro-amerikan 28-vjeçar me banim në Los Anxhelos, i cili ka hyrë në garën për guvernator të Kalifornisë si kandidat demokrat. Ai ka luajtur në disa filma të Hollywood dhe është pronar biznesesh të vogla. Në një intervistë për Zërin e Amerikës, zoti Tinaj thotë se ka...
Mikel Shallari i arrestuar si person i dyshuar për vrasjen e ish-komisarit Artan Cuku merr statusin e baskëpunëtorit të drejtësisë. Shallari pritet të tregojë emrin e porositësit të krimit për të cilin dyshohet se është paguar. Një vit nga vrasja e ish-kryepolicit Artan Cuku dosja po shkon drejt fundit të...
Kryebashkiaku i një fshati spanjoll ka dalë me një zgjidhje origjinale për të evituar që shkolla e fshatit të mos mbyllet për shkak të mungesës së nxënësve. Ai planifikon t’i ofrojë familjeve me fëmijë një vend pune dhe strehim me qira për 50 euro në muaj, në këmbim të vendosjes...
Policia e Fierit ka zbardhur identitetin e e tre viktimave të aksidentit tragjik në Fier: Bëhet fjalë për vdekjen e Fisnik Murataj, bashkëshortes dhe vajzës së tij. Ata po ktheheshin nga Greqia. Policia e Fierit njoftoi: Në datën 09.04.2018, rreth orës 08:10, në aksin rrugor LevanTepelenë, në fshatin Varibop, në kanalin...
Ka ndërruar jetë Shkëlqim Plaku, pronari i fast food në Tiranë i cili shpërtheu nga një bombël gazi një ditë më parë. 50-vjeçari mbeti i plagosur pas shpërthimit dhe ndodhej në spital, por siç raporton “Balkanweb” ai ka ndërruar jetë mëngjesin e sotëm.