Policia Rrugore njofton se pavarësisht masave të shtuara të kontrollit në rrugë në drejtim të konstatimit të shkeljeve si shpejtësia mbi normat e lejuara apo drejtimi i mjetit nën efektin e alkoolit, përsëri në fundjavë dhe jo vetëm evidentohen raste ku shpejtesia e konstatuar i tejkalon jo vetëm kufijtë...
Pas valës së madhe të largimeve nga Lëvizja Socialiste për Integrim, kjo forcë politike ka nisur procesin e riorganizimit tërësor të strukturave për të shmangur lëvizjet e tjera. Procesi ka nisur nga Skrapari ku edhe pse njihet si zona ku ka mbështetjen më të madhe, ka pasur mjaft lëkundje. Ka qenë...
Aneta Rama, e ëma e kryeministrit, Edi Rama ka marrë një dekoratë të veçantë. Këshilli Kombëtar i Urdhrit të Stomatologut i ka akorduar sot urdhrin “Nderi i Stomatologjisë Shqiptare”. Ky titull iu akordua Dr. Aneta Ramës me rastin e 100 vjetorit të klinikës së parë dentare në qytetin e Vlorës....
Vendimi i Komisionit Europian më 17 prill do të vendosë fatin e shumë ministrave. KE më 17 prill do të shprehet nëse duhet apo jo të hapen negociatat e Shqipërisë me BE për të nisur rrugën e integrimit. Por nëse vjen një sinjal negativ, atëherë kjo do të sjellë...
  Burimet e agjencisë së lajmeve Reuters kanë raportuar se raketat e para kanë goditur një bazë të armëve kimike në qytetin e Homsit, rreth 20 km larg Damaskut Sipas Reuters, bombardime ka pasur edhe në baza të tjera ku besohet që ka armë kimike. Sipas Ministrisë së Mbrojtjes se Sirisë sulmet...
Dy javët e ardhshme do të jenë të ngjeshura me takime qe lidhen me fatin e negociatave të Shqipërisë me BE, por edhe me ecurinë e Procesit të Berlinit në Ballkanin Perëndimor si dhe verifikim te rezultateve te deritanishme të reformës në drejtësi dhe fillimit të kulturës së ndëshkueshmërisë...
Delegacioni i Bashkimit Europian në Tiranë reagon pas akuzave të ish-Kryeministrit Sali Berisha, se Ambasadorja Romana Vlahutin i kishte kërkuar ish-Kryeprokurorit, Adriatik Llalla arrestimin e tij. Delegacioni iu përgjigj Televizionit Klan lidhur me këtë çështje duke mos pranuar të komentojë deklaratat e ish-Kryeministri, të cilat i quajti trillime të pabaza. “Bashkimi...
Shqipëria është në prag të ngjitjes së një shkalle kyçe të integrimit në Bashkimin Europian. Komisioni Europian pritet të hapë dritën jeshile për negociatat e anëtarësimit të vendit në Bashkimin Europian të martën më 17 prill. Rekomandimi për hapjen e negociatave të Shqipërisë pritet të jepet pa kushte, duke vendosur theksin...
Partia Demokratike ka dalë blof me lajmin se kreu i FRPD-së Belind Këlliçi dhe deputetja e LSI-së Fiojda Kërpaçi janë ndaluar nga policia. Kjo e fundit ka reaguar duke përgënjeshtruar menjëherë “selinë blu”. Ajo ka nënvizuar se nuk ka pasur asnjë ndalim. Deputetja thotë se efektivët thjesht kanë komunikuar me ta, duke...
Kryeministri Edi Rama tha se nuk i beson letrës së Adriatik Llallës drejtuar Kongresit Amerikan se Donald Lu i kërkoi arrestimin e Ilir Metës në vitin 2015. “Mes këtyre që shqiptarëve që përmendët dhe amerikanit, unë besoj amerikanin” u shpreh Rama në intervistën për gazetaren e Klan, Elja Zotka. I pyetur...