Kryebashkiakut të Lushnjes Fatos Tushe, i është bërë atèntat mëngjesin e sotëm në ambientet e bashkisë. Ai është pla.gosur nga një grà.nàtë që ka shpër.thyer në zyrën e tij. Dyshohet se grà.nàta është hedhur nga ish-shoferi i Bashkisë së Lushnjes, Nga shpër.thimi ka mbetur i pla.gosur edhe një person tjetër,...
Me barkun e rrumbullakosur dhe me një veshje përtej kostumit të politikanes, ministrja e Shtetit Elisa Spiropali ka uruar shqiptarët me anë të një video mesazhi. Fokusi i këtij urimi padyshim ka qenë tërmeti i 26 nëntorit që mori 51 jetë njerëzish dhe la dhjetëra familje në qiell të...
Zjarrfikësi hero, Luan Kapaj, që nuk llogariti jetën e vet, teksa mes gjëmës së madhe të tërmetit të 26 nëntorit, kur u fut mes rrënojave të shpëtonte jete dhe refuzoi edhe oksigjenin, u nderua sot me medalje nga Kryeministri Edi Rama. Në një ceremoni në Kryeministri, Rama nuk i ka...
Kryeministri i vendit, Edi Rama, në këtë prag festash uron të gjithë qytetarët një vit të mbarë, me anë të një videomesazhi në “Facebook”.Rama ia kushtoi mesazhin e tij ngjarjes së rëndë të 26 nëntorit, ku një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6.4 të shkallës riter goditi vendin, por...
Më shumë se një muaji nga tërmeti i fortë që gòditi pjesën qendrore të Shqipërisë, në Qarkun e Lezhës numri i ndërtesave të dëmtuara rëndë është tejet i lartë. Emergjencat Civile bëjnë me dije se janë dëmtuar rëndë 136 pallate, 2165 apartamente, 1818 shtëpi dhe 34 institucione publike. Teksa grupet e...
Kryeministri Edi Rama ndër të tjera ka bërë edhe një reflektim të vetes në këtë fundvit. Me anë të një video-mesazhi drejtuar popullit shqiptar, Rama ka kërkuar që shqiptarët të lexojnë drejt e në sy bilancin e një viti që ai i paraqiti. Rama theksoi se nuk është i rënë nga...
Lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë pak minuta më parë në Bullgari. Sipas të dhënave paraprake, tërmeti ka qenë i magnitudës 4.8 dhe në një thellësi prej 10 kilometrash. Epiqendra e tërmetit ka qenë 50 kilometra në juglindje të Sofjes dhe 10 kilometra nga qyteti Samokov, ndërsa nuk ka të...
Darka e 31 dhjetorit është festë në gjithë botën. Të gjithë festojnë ardhjen e një viti të ri, i cili pritet me fishekzjarre, festë dhe puthje në mesnatë, që është traditë në shumë vende të botës. Por çfarë e dallon Shqipërinë nga vendet e tjera? Shqiptarët kanë disa tradita,...
Kryeministri Edi Rama ka uruar qytetarët shqiptarë për një vit sa më të mbarë në 2020. Nëpërmjet një videomesazhi në facebook, Rama kujtoi trërmetin e 26 nëntorit dhe atë politik. “Pavarësisht se kurrë ndonjëherë më parë furtuina nuk ka qenë kaq e frikshme në përmasat e saj. Ne do t’ia dalim...
Pas zgjedhjes së kryeprokurorit Olsian Çela, është caktuar edhe zv.prokurori i Përgjithshëm. Sipas disa burimeve mësohet se Thoma Jano do të jetë numri dy i Prokurorisë së Përgjithshme.
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com