Investimet e kryera e kanë kthyer Parkun e Madh të Liqenit Artificial në destinacionin më të preferuar për qytetarët e Tiranës, jo vetëm për të kaluar kohën e lirë por edhe për të zhvilluar aktivitete të ndryshme sportive. Por një kërkesë e vazhdueshme e tyre ka qenë edhe krijimi i...
Ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë, Damian Gjiknuri në një bashkëbisedim me gazetarët sot rreth çështjes së rrugës Milot-Morinë, ka folur për protestën e dhunshme që ndodhi të shtunën në Rrugën e Kombit dhe tha se dëmi i shkaktuar shkon në disa miliona euro dhe nuk i është bërë një...
Përçahet opozita. Pavarësisht mbledhjes së përbashkë të dy grupeve parlamentare mbrëmë dhe vendimit për mosbindje civile, PD dhe LSI nuk janë të unifikuar në qëndrimin e tyre. Përçahet opozita. Pavarësisht mbledhjes së përbashkë të dy grupeve parlamentare mbrëmë dhe vendimit për mosbindje civile, PD dhe LSI nuk janë të unifikuar...
Pas akteve të dhunës në “Rrugën e Kombit” kundër vendosjes së taksës për automjetet, 23 protestuesit e arrestuar priteshin të dilnin sot përpara Gjykatës së Kukësit për t’u njohur me masën e sigurisë. Gjykata do ta vlerësojë nesër nëse janë të ligjshëm ose jo urdhërarrestet e Prokurorisë ndja tyre. Pjesa...
Opozita nisi sot bojkotin e komisioneve parlamentare pas mbledhjes së djeshme ku kërkoi mosbindje civile nga ana e qytetarëve. ë komisionin e Ekonomisë munguan deputetët e Partisë Demokratike dhe ai i LSI-së, Përparim Spahiu. Por ajo që ra në sy ishte pjesëmarrja në komision e deputetit Edmond Haxhinasto. Ish ministri i...
Gjykata e Apelit do të vendosë sot për masën e sigurisë ndaj kryebashkiakut të Lezhës Fran Frrokaj. Gjykata e Shkallës së Parë në Lezhë në datë 19 mars vendosi masën ‘arrest shtëpie’ për kryebashkiakun duke e liruar nga burgu. Gjykata e Apelit do të vendosë sot për masën e sigurisë...
Një shqiptar ka mbetur i plagosur rëndë ditën e djeshme në Itali. Siç raportohet nga mediat italiane, një 42-vjeçar shqiptar është qëlluar nga policia italiane, gjatë një ndjekje nga kjo e fundit. Ngjarja ka ndodhur Pontecagnano të Italisë, ku policia ishte vënë në ndjekje të një makine tip ‘Fiat Cromo’, brenda...
Kryeministri Edi Rama nepermjet rrjetit social, Facebook ka reaguar ashpër ndaj protestës së qytetarëve për Rrugën e Kombit. Ja se çfarë shkruan Edi Rama në profilin e tij në Facebook: Kur ishin në qeveri e bënë tenderin e pagesës së rrugës 8-9 EU! Dështuan. Tani i vunë zjarrin “patriotik” e duan...
Nënkryetari i Partisë Demokratike, njëherësh kryetar i grupit parlamentar, Edmond Spaho, ka zbuluar arsyet pse opozita po përgatitet për mosbindje civile. Në emisionin ‘5 Pyetje nga Babaramo’, në Report Tv, Spaho sqaroi se PD ka kërkuar anulimin e taksës në Rrugën e Kombit, anulimin e skemës së TVSH për...
Deputetja e PS Klotilda Ferhati ka pranuar në emisionin “Opinion” se taksa e vendosur nga qeveria në Rrugën e Kombit është e pa përballueshme nga qytetarët. Bashkim Shehu: Lëre deputeten, ju si qytetare jeni dakord që një qytetar i Shqipërisë e ka sot gjendjen ekonomike të paguaj 600 lekë për...