“Unë kam 5 ditë që nuk kam komunikur me të, që kur kam marrë detyrën si përfaqësues ligjor i tij. Erdhi në zyrën time fizikisht, më dorëzoi prokurën dhe kërkoi që ta përfaqësojë në të gjitha instancat”. Kështu është shprehur sot në emisionin “Real Story”, Sokol Hazizj avokati i...
Një 27-vjeçar ka rënë në prangat e policisë ditën e sotme, pasi një ditë më parë ka aksidentuar për vdekje një të moshuar në Kamëz. I arrestuari është O.H, banues në Çekrezë, Kamëz. Pas aksidentit fatal në rrugën "Tokyo" në Kamëz me automjetin "Reno Clio" ku la të vdekur në...
Departamenti i Shtetit i ndalon hyrjen në Shtetet e Bashkuara deputetit Tom Doshi dhe familjes së tij. Pas ish- kryeprokuorit Adriatik Llalla, Tom Doshi bëhet zyrtari i dytë nga Shqipëria të cilit i ndalohet hyrja në Shtetet e Bashkuara për shkak të përfshirjes në raste madhore korrupsioni. Në bazë të ligjeve...
Vijon ‘rrjedhja’ e këshilltarëve të Lëvizjes Socialiste për Integrim por edhe partive të tjera në drejtim të Partisë Socialiste. Sot kanë qenë tre këshilltarë të Këshillit Bashkiak të Lezhës nga LSI dhe dy nga parti të tjerë të vogla që kanë ‘dezertuar’ duke iu bashkuar PS. Emrat e këshilltarëve që...
Jolanda Flaga është në prag pensioni dhe si punonjësja më e vjetër femër e policisë së shtetit ka dhe një këshillë: Respektoni njëri-tjetrin. Ajo ka qenë surpriza e forumit të sigurisë publike, ku ishte kreu i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu që i dha certifikatën e karrierës, Flagës, e cila...
Kjo grua që shikoni në fotografi, quhet Desada Metaj dhe gjenetikisht ka pasur dhe ka një mutacion të neveritshëm. Është një skuthe me mungesë të theksuar guximi dhe historikisht fshehurazi ka pervertëzuar të tjerët. Shkruan Bledi Mane E nisi karierën si gazetare në vitin e mbrapshtë 1997 kur fshehurazi, fshehurazi nuk...
Kreu i grupit parlamentar Edi Paloka tha se “nuk do të ketë qetësi për Edi Ramën, deri në lirimin e kuksianëve që mbahen në burg”. Pas mbledhjes së grupit, ai komentoi dhe deklaratën e ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj, duke e quajtur premtimin për luftën ndaj krimit, si një film...
Policia e Shtetit sot është përpara disa sfidave të rëndësishme”, kështu u shpreh këtë të hënë Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj, i pranishëm në Forumin Qytetar për Sigurinë Publike, që po zhvillohet në Elbasan. Si një prej sfidave më të mëdha, Xhafaj veçoi luftën kundër krimit të organizuar. Ai tha...
Kryeministri Edi Rama është i pakënaqur me punën që deputetet e grupit parlamentar të PS-së kanë bërë ne terren. “News 24” duke iu referuar burimeve brenda grupit të PS-së, bën me dije se Rama ka qenë i prerë me porositë që u ka dhënë deputetëve, te cileve u ka kerkuar...
Territori shqiptar vijon me mot të paqëndrueshëm rrjedhimisht vranësira të shpeshta do të alternohen me kthjellime duke sjellë shira të përkohshëm në zonat Lindore të territorit. Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit ulen me 1-2°C, më e ndjeshme gjatë mesditës. Era do fryjë mesatare, me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Juglindor ndërsa...