Pasi emri i tij doli në përgjimet e antimafias italiane, vjen reagimi i parë edhe nga Ilir Kulla. Përmes një mesazhi të dërguar tek gazetari Blendi Fevziu, ai ka bërë të ditur se nuk është takuar ndonjëherë me shefin e antimaf1as ashtu sikurse dëgjohet në përgjim. “Ta them unë shumë, shkurt....
Këtë të hënë kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një intervistë me pedagogen Belinda Budini, ku është pyetur edhe për tërheqjen e tij nga jeta politike. Në momentin kur ka përfunduar intervista me kreun e qeverisë, pedagogia i ka kujtuar Ramës se ai ka premtuar largimin nga politika shqiptare në një...
Ministrja socialiste Elisa Spiropali ka komentuar përgjimet e antima fias italiane, në të cilat thuhet se disa politikanë shqiptarë kanë lidhje me maf1an italiane. Spiropali tha se personat e përgjuar në Shqipëri kanë vetëm një dyqan rrobash dhe nuk kanë marrë asnjë tender apo grataçelë, ndërsa shtoi se inkurajon prokurorinë...
Kryeministri Rama ka shkuar pasditen e sotme në familje të tjera që janë kthyer në shtëpi të reja pasi ju ishin dëmtuar nga tërmeti. Këtë herë Rama është ndalur në Manëz të Durrësit, i shoqëruar nga ministri për Rindërtimin, Ahmetaj dhe kryebashkiakja Sako. Duke bërë batuta në njërën prej...
Burri ka rezultuar pozitiv me koronavirus, por gruaja e tij nuk është infektuar edhe pse ata jetojnë në një shtëpi dhe çdo ditë ajo kujdeset për bashkëshortin e saj. Raste të tilla janë raportuar shpesh në të gjithë botën, madje edhe në Shqipëri. Kjo ka bërë që mbi 250 laboratorë...
Ndërron jetë në moshën 95 vjeçare bilbili i këngës qytetare fierake Timo Lule. Lule, i prekur nga Covid 19, prej një periudhe kohe ishte i shtruar në një spital në Como të Italisë. Karrierën muzikore Timo do ta niste në Ansamblin e Ushtrisë ku nën drejtimin e mjeshtrit Gaqo Avrazi do...
Deklarata e para dy ditëve lidhur me përgjimet e àntimafias italiane, do t’i kushtojë një përballje gjyqësore Grida Dumës, ish deputetes së PD, e cila rrèzikon të dènohet për shpifje nga gjykatat shqiptare, pasi ajo do duhet të provojë përpara gjykatës të gjitha akùzat dhe shpifjet ndaj kryebashkiakut Veliaj....
Italia ka shënuar një ulje të rasteve të reja me Covid-19 por ka pasur dhe një ulje të numrit të tamponëve. 24 orë e fundit në shtetin fqinj janë regjistruar 8.561 raste të reja me Covid-19 në 143.116 tamponë. Ndërsa të vdekurit në 24 orë janë 420 duke e cuar...
Presidenti Ilir Meta ka ndarë lajmin e trishtë ndarjes nga jeta të Kolonel Prof.As. Agim Sulaj. Teksa i ka shprehur ngushëllimet familjes, Presidenti Meta thekson se Forcat e Armatosura dhe bota akademike shqiptare humbën një nga intelektualët më të spikatur. Postimi i plotë Trishtues lajmi për ndarjen nga jeta të Kolonel Prof.As....
Tre ditë pas varrimit të babait, për shkak të infektimit me COVID-19 ka vd3kur edhe 29 vjeçari nga Lipjani. Ai thuhet se kishte edhe probleme tjera shëndetësore, derisa bashkë me babain e tij kishin rezultuar pozitiv me COVID-19, raporton Gazeta Express. 10 persona kanë vd3kur në 24 orët e fundit...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com