Sot Kolegji i Posaçëm i Apelimit do të shqyrtojë çështjen e Adriatik Llallës. Ish-Kryeprokurori nuk do të jetë i pranishëm në seancë, pasi ndodhet në Gjermani, ndërsa do të përfaqësohet nga avokati Sokol Hazizaj. Llalla hoqi dorë nga sistemi i drejtësisë për t'i shpëtuar Vettingut dhe procesi ndaj tij u...
Autoriteti i i Aviacionit Civil thotë se ulja emergjente e avionit "Blue Panorama" dje në mëngjes, erdhi për shkak përhapjes së tymit dhe erës së keqe. Gjithçka ndodhi pasi solucioni larës i motorit të avionit, proces që kryhet një ditë para nisjes, ende nuk ishte tharë plotësisht. Avioni "Blue...
Ka kaluar mes batutave takimi i kryebashkiakut, Erion Veliaj, me të rinj vullnetarë që do të asistojnë në mbarëvajtjen e maratonës të dilenë e kësaj fundjave. Veliaj u tha të rinjve se aksione të tilla janë mënyra më e mirë sesi ata mund të vihen në kontakt me shoqëri të...
Kryeministri Edi Rama, gjatë mbledhjes me ambasadorët e huaj në vendin tonë ka zbuluar një film që pa para se të binte tërmeti. "Një natë para tërmeti po shihja një film, nuk e mbaj mend titullin, ishte me një të dashur japonez. Aktori ishte fotograf, aktorja po e vizitonte në...
Tension tek Rruga e Kombit. Protestuesit përplasen me policinë dhe ka pasur momente kur kanë qëlluar me gurë policine. Kjo e fundit eshte vendosur kordon para traut per te penguar demtimin e vendit ku behet pagesa. Në disa momente ka pasur dhe konfrontime me policinë. Protestuesit: “Na kanë vënë litarin në fyt. Të...
Këshilltari i kryeministrit Rama, Endri Fuga ka reaguar pas deklaratave të Bashës, në përgjigje të Kreut të Qeverisë. Fuga ironizon Bashën duke i thënë se ka prishur gjumin që ka dalë në zyrë në fundjavë, teksa shprehet se hetimi mund të vazhdojë, pasi Rama nuk i ndalon hetimet, siç bën...
Artan Hoxha, i njohur si gazetar investigativ i ftuar në “Repolitix” ka thënë se nëse në vend krijohet sërisht situate e ’97-tës shqiptarët e dinë me kë të përballen. Sipas Artan Hoxhës, nëse qytetarët preken do të sulen ndaj politikanëve dhe oligrakëve që kanë marrë paratë e tyre. “Në ’97 shqiptarët...
Shenja/simptoma të caktuara mund t’ju ndihmojnë të kuptoni nëse e keni kaluar apo jo Covid-19, edhe pse kjo nuk mund të dihet me siguri të plotë: 1.Keni patur një “ftohje të keqe” Në fillim të pandemisë, njerëzit në SHBA mendonin se COVID-19 nuk qarkullonte ende deri në fund të shkurtit dhe...
Është zëri më i qartë, më i plotë, më i besueshëm dhe më me ndikim brenda rradhëve të demokratëve, për të qenë jo vetëm një oponente e përkryer. Jozefina Topalli është sot padyshim, “armikja” më përfekte përballë Kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha. Madje sot, më shumë dje. Përpara...
Në një kohë kur vendi po përballet me një rritje të vazhdueshme të rasteve të reja me Covid-19, Kancelarja gjermane, Angela Merkel u kërkoi bashkëqytetarëve të saj të reduktojnë në maksimum kontaktet me njëri-tjetrin dhe u kërkoi të shmangin në maksimum lëvizjet. Në një kohë kur vendi po përballet me...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com