Gjyqtari i Apelit në Durrës, Besim Trezhnjeva ka fshehur pasurinë dhe vendimi për të do të merret në 13 prill. Ky ishte qëndrimi i mbajtur sot nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, i cili ka marrë dy ditë kohë përpara se të japë verdiktin përfundimtar. Nga hetimi administrativ kane rezultuar deklarime...
Gazetari investigativ, Artan Hoxha, është i ftuar në studion e emisionit “Opinion” të gazetarit Blendi Fevziu, ku po diskutohet rreth temës: “Përse Amerika ndaloi Tom Doshin?”. Ai u shpreh se lidhur me këtë rast kishte kontaktuar me kolegë të tij në SHBA, të cilët i kanë shpjeguar se rasti i...
Shefja për politikë të Jashtme të BE-së, Federica Mogherini dhe eurokomisioneri për zgjerimin Johannes Hahn pritet që të vijnë në Tiranë më datë më 17 prill. Mësohet se dy zyrtarët e lartë të BE do t’i dorëzojnë qeverisë progres raportin për procesin e anëtarësimit. Pas vizitës në Tiranë, Hahn dhe Mogherini...
Gunther Krichbaum është personi i paguar nga ana e Partisë Demokratike për bllokuar hapjen e negociatave të anëtarësimit për Shqipërinë. 54-vjeçari, deputet i CDU-së ka një “flirt” të gjatë me Lulzim Bashën, me të cilin ka një histori të hershme bashkëpunimi. Si këshilltar i Bashës, deputeti gjerman ka vizituar disa herë...
Operacioni “Forca e Ligjit” godet një tjetër grup të strukturuar kriminal që operonte në Tiranë në fushën e kontrabandës • Policia ka ndaluar 17 persona dhe ka shpallur në kërkim 5 të tjerë, si anëtarë të këtij grupi • Sekuestrohet kafe, koli me cigare, automjete dhe shuma të mëdha lekësh Në kuadër...
Një zjarr i fuqishëm ka rënë pak minuta më parë në rrugën “Siri Kodra”, pranë “Ish- frigoriferit” në Tiranë. Flaka është e përmasave masive dhe tymi që ka prodhuar deri më tani duket sikur ka mbuluar të gjithë qiellin e kryeqytetit. Flakët kanë përfshirë disa magazina, e madje rrezikojnë dhe dy...
Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, ka kaluar një natë aspak të zakonshme. Ajo feston sot ditëlindjen e saj, ndërsa festa ka nisur që në orën 00:00. Dhuratën e parë Kryemadhi e ka marrë nga anëtarët e LRI, me një tortë dhe festë surprizë. Kjo duket se e ka gëzuar...
Prokuroria e Përgjithshme shqiptare ka hedhur sot një tjetër hap të madh, në luftën kundër korrupsionit dhe krimit, në nivelet më të larta të kupolës shtetërore. Rovena Gashi, ish Drejtoresha e Marrëdhënieve Juridiksionale me Jashtë dhe e Dekriminalizimit si edhe bashkëshorti i saj Dritan Gina, ish Kryeprokurori i qarkut...
Kryeministri Edi Rama në një bashkëbisedim virtual (video-ëall) me disa banorë të Kukësit deklaroi se tarifa e Rrugës së Kombit nuk do të nisë pa u zgjidhur një herë e mirë problemi i banorëve. “Do të krijojmë lehtësirat për banorët, më pas do të hapet pika e tarifimit”, deklaroi...
Sot në mbrëmje në mbledhjen e Këshillit kombëtar, Lulzim Basha, me një akt të paprecedentë politik, duke përdorur votimin e hapur si Gramoz Ruçi në Kuvend ka rrëzuar Partinë Demokratike dhe ka shpallur partinë e tij “Monokratike”. Basha së pari ka rrëzuar me votim analizën e humbjes së zgjedhjeve, me...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com