Presidenti Ilir Meta ka ndarë lajmin e trishtë ndarjes nga jeta të Kolonel Prof.As. Agim Sulaj. Teksa i ka shprehur ngushëllimet familjes, Presidenti Meta thekson se Forcat e Armatosura dhe bota akademike shqiptare humbën një nga intelektualët më të spikatur. Postimi i plotë Trishtues lajmi për ndarjen nga jeta të Kolonel Prof.As....
Tre ditë pas varrimit të babait, për shkak të infektimit me COVID-19 ka vd3kur edhe 29 vjeçari nga Lipjani. Ai thuhet se kishte edhe probleme tjera shëndetësore, derisa bashkë me babain e tij kishin rezultuar pozitiv me COVID-19, raporton Gazeta Express. 10 persona kanë vd3kur në 24 orët e fundit...
Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë, Yuri Kim ka zhvilluar një takim me sekretaren e përgjithshme e Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal, Majlinda Bregu. Kim përmes një postimi në Twitter shkruan se ato biseduan rreth integrimit rajonal brenda Ballkanit dhe midis Ballkanit dhe BE-së. "Patëm një diskutim të mirë me Majlinda Bregun rreth...
Për ish-ministrin Ylli Manjani fakti që mbi 61% e shqiptarëve sipas sondazhit të MRB, kanë si çështje aktuale më të rëndësishme papunësinë, tregon se deri puna nuk është adresuar siç duhet. Ish-ministri i Drejtësisë thotë se partitë në 30 vite jo vetëm që nuk i dhanë dot fund kulturës së...
Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë shënuar 538 raste të reja me koronavirus, një shifër më e ulët e krahasuar me ditën e djeshme. Fatkeqësisht 9 persona nuk ia kanë dalë të fitojnë betejën me COVID-19, mes tyre edhe një 29 vjeçar, duke e çuar në 1324...
Pavarësisht, rritjes së infektimeve, epidemiologu Ilir Alimehmeti tregon se këtë periudhë janë ulur shtrimet në spital dhe humbjet e jetës. Sipas tij, kjo ka lidhje me infektimet e moshave të reja dhe mungesën e shenjave klinike te kjo kategori. “Pra nëse shkon infeksioni drejt moshave të reja normale dhe për...
Kryeministri Rama ka shkuar pasditen e sotme në Manëz, tek familjet me shtëpi të reja pas tërmetit Duke bërë batuta në njërën prej familjeve, Rama e pyeti me të voglin e familjes, 10-vjeçarin Noelin, duke e pyetur për mësimet dhe më pas 'këshilloi' prindërit të bënin edhe një fëmijë tjetër. Batutat: Rama...
Zv.kryeministri Erion Braçe ironizon kreun e PD Lulzim Basha, pas fotos që publikoi dje bashkëshortja e këtij të fundit, teksa i lexonte një libër vajzës. “Ej, nuk po lexon femija, por ky i rrituri”, shkruan Braçe, ndërsa thotë se Basha ka zgjedhur një libër të lehtë me figura, se të...
Ditën e djeshme është ndarëë nga jeta si pasojë e koronavirusit Kolonel Agim Sulaj, pedagog në Akademinë e Forcave të Arm atosura. Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi i shpreh ngushëllimet familjes, ndërsa thotë se ai ishte një pedagog i shkëlqyer. “Kolonel Agim Sulaj, pedagogu i shkëlqyer i Akademisë së Forcave të...
Gazetari Artan Hoxha teksa po fliste për përgjimet e “Ndraghetas”, përmend ngjarjet që kanë ndodhur ndër vite në Shqipëri, 21 janari, Gërdeci apo edhe kultivimi i kanaà Gjithashtu ai thekson se e vetmja industri që është vënë re duke lulëzuar është ndërtimi dhe burimet financiare nuk dihen, gjë e cila...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com