Kryeministri Edi Rama u është drejtuar qytetarëve me thirrjen të respektojnë masat për të shmangur një karantinë të dytë. Kryeministri foli sërish për mbylljen e shkollave duke thënë se deri më tani, nuk ka një vendim të tillë. Edi Rama: Do kërkoja ndihmën e të gjithëve ju që më ndiqni,...
Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi gjatë konferencës për gazetarët ditën e sotme tha se ka parë prefekten e Beratit që po fotografonte hyrje-daljen nga zyrat e partisë së LSI-së. Kryemadhi tha se ata janë punonjës të urdhëruar nga Veliaj. “Nuk kishte turp më të madh se sa të shikojë...
Deputeti i opozitës parlamentare Kostaq Papa, njëherazi dhe kryetari i Partisë së Emigracionit Shqiptar, i ka befasuar të gjithë teksa ka publikuar në profilin e tij në Facebook përgjigjet e një loje. Deputeti duket se faqen zyrtare të partisë e përdor për të luajtur me lojëra dhe ‘quiz-e’. Pasi është argëtuar...
Deputeti Alket Hyseni në një intervistë të dhënë për emisionin ‘Hard Talk’ u shpreh se PS do t’i publikojë listat e kandidatëve për deputet të zgjedhjeve të 25 prillit në fillim të vitit. Gjithashtu Hyseni siguroi së në këto lista do të ketë shumë prurje të reja. -Kur do shpallen...
Ilir Meta ka thënë në emisionin “Log” se ai nuk pyet për ligjet e vendit, pasi ato po përdoren nga Rama. Sipas tij, ai nuk do t’ia dijë për Parlamentin, pasi thotë se president e zgjodhi populli. Në fakt, harron që president e ka zgjedhur Edi Rama, jo populli....
Nëse keni një pjesëtar të familjes të infektuar me COVID-19, rekomandohet që rregullisht të hapim dritaret dhe ajri i freskët patjetër duhet të vijë nga jashtë Kërkohet nga njerëzit që t’i mbajnë të hapura dritaret në mënyrë që të zvogëlojnë rrezikun nga infektimi me koronavirus, sepse ajri i freskët në...
Koronavirusi i ka marrë jetën në moshën 61-vjeçare, trajnerit bullgar të klubit të Montanës, Nikola Spasov. Spasov ishte infektuar, ndërkohë që pas 3 javësh i shtruar në spital ndërroi jetë. Trajneri i ndjerë, ka pasur një karrierë të suksesshme edhe si futbollist, teksa u shpall kampion në vitin 1978 me Lokomotivën...
Ministri i Jashtëm i Italisë, Luigi Di Maio ka pranuar se shteti fqinj mbetet mbështetësi kryesor i Shqipërisë në rrugën drejt Bashkimit Evropian. Gjatë intervistës në "Opinion" Di Maio, pohoi se rajoni i Adriatikut është shumë i rëndësishëm për të ardhmen e Evropës. Cila është arsyeja e vizitës suaj...
Kjo javë do të ndikohet nga kushte atmosferike të qëndrueshme. Moti parashikohet të jetë kryesisht i kthjellët, dhe vranësira deri mesatare këto më të perqëndruara ditën e martë. Era parashikohet të jetë nga kuadrati i Veriut me shpejtësi mesatare 1-6m/sek, e cila hera-herës përgjatë vijës bregdetare dhe zonave luginore, kryesisht në...
Presidenti Ilir Meta ka hedhur akùza të rënda në drejtim të sekretarit të përgjithshëm të Kryeministrit, Ëngjëll Agaçi. Meta tha se kush ka bërë krime edhe në raport me Kushtetuesen do të mbajë përgjegjësi. “Ëngjëll Agaçi që kontroll reformën në drejtësi...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com