Kryenegociatori i Shqipërisë në BE, Zef Mazi, ministrja e Shtetit për Parlamentin Elisa Spiropali dhe ministrja për Bashkimin Europian dhe Kushtetutën, Karoline Edstadler mbajtën sot në konferencë të përbashkët në Tiranë. Edstadler deklaroi se Austria do të mbështesë integrimiin e vendeve të Ballkanit Perëndimor. Ajo shtoi se Tirana zyrtare duhet...
Ditën e sotme në një konferencë për shtyp të zhvilluar mes ministres së Jashtme të Shqipërisë Olta Xhaçka dhe koleges së saj austriake, ministren për Bashkimin Europian dhe Kushtetutën, Karoline Edstadler. Edstadler theksoi se Austria po përpiqet për pasaportën e gjelbër, në mënyrë që të mundësohet lëvizja e lirë për...
3 linjat kryesore urbane dhe me ngarkesën më të madhe të udhëtareve në Tiranë, ajo e Unazës, Tiranës së re dhe Kombinat-Kinostudio do të jenë pjesë e projektit ‘Transporti i Gjelbër i Tiranës’ ku synohet një sistem më i shpejt autobusësh dhe përmirësim të kushteve të transportit urban në...
Pak ditë pas zgjedhjeve parlamentare të 25 prillit, ku Partia Socialiste u shpall fituese me 74 mandate, kryeministri Edi Rama ka vendur të bëjë disa lëvizje në kabinet. Në vendimet e fundit të Këshillit të Ministrave i është besuar detyra e zv.ministres së Arsimit, Bora Muzhaqit dhe zv.ministre e Mbrojtjes,...
Kryeministri Edi Rama ditën e djeshme ka udhëtuar drejt Italisë, ku ka vizituar muzeun “Galleria degli Uffizi” në Firenze. Në muze Rama është shoqëruar nga kryetari i Bashkisë së Firencës Dario Nardella dhe drejtori i muzeut Elke Schmidt. Ndërkohë ditën e sotme Rama pritet të jetë pjesë e një paneli që...
Gazetari Bledi Mane ka zbuluar se Partia Socialsite dhe ajo Demokratike do të bashkëqeverisin duke filluar nga shtatori. Ai tha në “Top Talk” se kryeministri Rama është shpëtimi i vetëm i Lulzim Bashës, ndërsa teegoi edhe si do të ndahen pushtetet. Sipas gazetarit, Jozefina Topalli do të jetë Presidentja e...
Kryeministri Edi Rama ka vendosur të bëjë disa lëvizje në kabinet, vetëm pak ditë pas zgjedhjeve. Në vendimet e fundit të Këshillit të Ministrave i është besuar detyra e zv.ministres së Arsimit, Bora Muzhaqit dhe zv.ministre e Mbrojtjes, Dallandyshe Bicit. Kujtojmë se si Muzhaqi dhe Bici ishin të dy kandaditate për...
Ekspertja e komunikimit, Erla Mëhilli tha se humbja nga PD e 4 qarqeve të mëdha Tiranë, Durrës, Elbasan, Fier tregon se PS i ka ruajtur fort pozitat në këto qarqe, ndërsa opozita nuk ka ditur ta materializojë pakënaqësinë popullore në kutitë e votimit. Sipas Mëhillti, nëse opozita donte të krijonte...
Kryeministri shqiptar Edi Rama ka vizituar ditën e sotme “Galleria degli Uffizi” në Firenze. Ai është shoqëruar nga Drejtori i këtij Muzeu, Elke Schmidt dhe nga kryetari i Bashkisë së Firenzes Dario Nardella. Nuk dihet ende arsyeja e vizitës së kryeministrin e sotme në shtetin fqinj.
kreu i qeverisë Edi Rama ka ndarë në rrjetet sociale një video të atmosferës në kryeqytet, ku dëgjohen tingujt e muzikës së violinës së një artisti që performon për qytetarët. Rama e ka shoqëruar videon me një përshkrim të shkurtër. “Mbrëmjet e Tiranës”, ka shkruar kryeministri Edi Rama krah videos. VIDEO =>...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com