Maturantët vijojnë të protestojnë përpara Ministrisë së Arsimit që prej mëngjesit të ditës së sotme. Ata kërkojnë që të bëhet rivlerësimi i provimit të Gjuhës Shqipe dhe Letërsisë që u zhvillua ditën e djeshme, pasi thonë se ishte shumë i vështirë dhe i pakuptimtë. Ata kanë kërkuar përgjigje nga Ministrja...
Ndërsa lideri demokrat Lulzim Basha e mbylli protestën në selinë e PD-së, kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi, mbi 20 minuta nga mbyllja e tubimit, mbajti një deklaratë për mediat në selinë e partisë së saj. E nisi me falenderime për qytetarët që morën pjesë në protestë. Bëri falenderim edhe...
Ndërkohë që nga Italia raportohen cdo orë raste të reja me kor0nav1rus, në vendin tonë nuk kemi për fat ende asnjë rast të konfirmuar zyrtarisht me v1rusin e frìkshëm. Në një deklaratë për mediat, nga mbledhja e Task Fòrcës, ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka theksuar se “Ne deri më...
Mimoza Ahmeti ka rrëfyer si rrallë herë një histori me Jusuf Vrionin, teksa e pyeste nëse kishte bërë dashuri me Edi Ramën. Poetja bashkë me përgjigjen zbulon më shumë për marrëdhënien që ka pasur vite më parë me kryeministrin. “Më thoni”, tha ai, “a keni bërë dashuri me Edi Ramën?”...
Një grabitje ka ndodhur mesditën e sotme në qytetin e Peqinit. Raportohet se pre e grabitjes ka rënë 75-vjeçari Skënder Beqiri. Çifti i bashkëshortëve, ende të paidentifikuar, të cilët kanë hyrë në banesën e të moshuarit, duke i vjedhur nëpërmjet mashtrimit sendet me vlerë dhe një shumë të madhe parash. I...
Pas akuzave të LSI-së në drejtim të tij, të cilët e bëjnë fajtor për gjendjen ekonomike në të cilën ndodhet Shqipëria, Edi Rama ka zgjedhur t’i kundërpërgjigjet në një mënyrë tepër të veçantë. Nëpërmjet një postim i në Facebook Rama na tregon se nuk ndihet aspak i shqetësuar nga këto...
Kreu i qeverisë Edi Rama tha nga Konispoli se Shkodra tregoi dështimin e tentativës së demokratëve për të bllokuar takimin e tij. "Çdo malukat që djeg shkolla le të digjet vetë. Se kështu Luli i mësohet keq, t'i marrë gjërat me dh.unë. Noc Rrokun do marrë. Nuk jepet me vendim...
Disa zona të Tiranës gjatë ditës së sotme do të kenë ndërprerje të energjisë elektrike për shkak të punimeve, të cilat do të kryhen në nënstacionin “Uzina Traktori”. OSHEE njofton se ndërprerja do të zgjasë për 4 orë dhe energjia do të mungojë në Kodrën e Priftit si dhe një...
Rama bashkë me ministrat drekën e sotme e ka konsumuar në një kompleks në Durrës ku janë strehuar dhjetra familje të prekura nga tërmeti i 26-nentorit. Ndërkohë kamera ka kapur edhe një moment epik ku ministri i Turizmit, Blendi Klosi takohet me Ardi Daullxhiun i cili u bë i...
Deputetja Rudina Hajdari e ftuar në ‘A-Show” në News 24, u pyet nëse nuk hoqi dorë nga mandati i deputetes për shkak të vettingut në drejtësi ku pritet të dalë edhe nëna e saj, gjyqtarja Fatmir Hajdari. Ajo u pyet edhe për përjashtimin nga Partia Demokratike. “Nuk më ka shkuar fare...