Gazetari i Shqiptarja.com Adriatik Doçi përmes një statusi në Facebook paralajmëron detaje befasuese nga dosja e Gjin Gjonit. Doçi shprehet se Gjin Gjoni, para se të merrte në dorë çekiçin e drejtësisë, rezulton pa shtëpi, ndërsa në vitin 2012, përpos shumë pasurive të tjera bëhet me rezidencë 700 mijë...
Opozita udhëhoqi mosbindjen civile dhe bllokimin e disa akseve rrugore sot që nga Vora, deri në Milot. Lideri i opozitës Basha kapërceu bordurat në autostradën Tiranë-Durrës dhe u ul gju më gju me protestuesit duke bllokuar qarkullimin e mjeteve. E njëjta gjë ndodhi edhe në rreth-rrotullimin e Milotit, ku të udhëhequr...
Në muajin maj do të publikohet një skandal që do të trondisë ekzistencën e qeverisë Rama. Paralajmërimi është bërë nga kreu demokrat Lulzim Basha në mbledhjen e përjavshme të grupit parlamentar demokrat. Por kreu demokrat nuk ka dhënë të tjera hollësi lidhur me këtë skandal, emrat që janë të përfshirë...
Ditën e sotme pritet takimi i përfaqësuese së lartë të BE-së, Federica Mogherini me kreun e Partisë Demokratike Lulzim Basha, për të dorëzuar progres raportin dhe rekomandimin e KE për hapjen e negociatave. Mesa duket Basha nuk do të takohet sot me Mogherinin pasi ai ndodhet në Gjermani dhe pritet...
Gjyqtari i Apelit në Durrës, Besim Trezhnjeva ka fshehur pasurinë dhe vendimi për të do të merret në 13 prill. Ky ishte qëndrimi i mbajtur sot nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, i cili ka marrë dy ditë kohë përpara se të japë verdiktin përfundimtar. Nga hetimi administrativ kane rezultuar deklarime...
Gazetari investigativ, Artan Hoxha, është i ftuar në studion e emisionit “Opinion” të gazetarit Blendi Fevziu, ku po diskutohet rreth temës: “Përse Amerika ndaloi Tom Doshin?”. Ai u shpreh se lidhur me këtë rast kishte kontaktuar me kolegë të tij në SHBA, të cilët i kanë shpjeguar se rasti i...
Shefja për politikë të Jashtme të BE-së, Federica Mogherini dhe eurokomisioneri për zgjerimin Johannes Hahn pritet që të vijnë në Tiranë më datë më 17 prill. Mësohet se dy zyrtarët e lartë të BE do t’i dorëzojnë qeverisë progres raportin për procesin e anëtarësimit. Pas vizitës në Tiranë, Hahn dhe Mogherini...
Dy ishin pikat për të cilat Shqipëria mori vlerësimin maksimal nga Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk. Në deklaratën e përbashkët me Kryeministrin Edi Rama, së pari ai renditi pozicionimin e palëkundshëm të Shqipërisë krah aleatëve europianë dhe Shteteve të Bashkuara. Si shembull solli reagimin pas sulmit me agjentë nervorë...
Pas deklaratës së ambasadorit amerikan Donald Lu, se Klement Balili mund të arrestohet shumë shpejt, brenda ditëve që vijnë, ai eshte kthyer ne top listen e agjencive ligjzbatuese shqiptare. Ne emisionin “Kjo jave” te Nisida Tufes, gazetari Artan Hoxha, tha se Klement Balili ka vene nje kusht per t’u...
Një denoncim i rëndë është bërë nga një 20-vjeçare shkodrane për një ish-punonjës policie. Bëhet fjalë për ish-policin Bajram Qarri, i cili sipas 20-vjeçares e përndjek dhe i dërgon foto nudo. Denoncimi i vajzës së re është bërë në inbox-in e ish kryeministrit Berisha i cili e ka bërë publik...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com