Kryeministri Edi Rama e mbylli komunikimin e tij sot me gazetarët me një deklaratë ironike për lajmet që qarkullojnë në media për përgjimet e anti-mafias italiane, ku flitet dhe për mënyrën se si bëhet biznes në vendin tonë, përmes ryshfetit. Rama ka qenë i ashpër me mediat, ndërsa theksoi se...
Kreu i qeverisë Edi Rama tha sot se në 10 ditët apo dy javët e ardhshme do të kemi më shumë stabilitet lidhur me vaksinat. “Nuk jemi vetëm në dorë të Pfizer, pasi kemi kanale të tjera komunikimi, por shpresojmë që në 10 ditët e ardhshme apo dy javët e...
Zv.kryeministri Erion Braçe përmes një postimi në rrjetet sociale ka bërë të ditur se nafta pa akcizë për fermerët tashmë është një realitet dhe jo vetëm premtim. Teksa ka publikuar fotot, Braçe tregon se fermerët e parë në Divjakë kanë përfituar një kjo lehtësirë, ndërkohë që nuk lë pa thumbuar...
Kryeministri Edi Rama e ka nisur mëngjesin e sotëm me prezantimin e një sërë projektesh mjaft të rëndësishme që do të rilindin qytetin e Laçit. “MIRËMËNGJES dhe me Rilindjen e Laçit, ku po kryhet transplanti i zemrës së qytetit, falë një sërë projektesh nga një bllok i ri banesash me mbështetjen...
Pasi emri i tij doli në përgjimet e antimafias italiane, vjen reagimi i parë edhe nga Ilir Kulla. Përmes një mesazhi të dërguar tek gazetari Blendi Fevziu, ai ka bërë të ditur se nuk është takuar ndonjëherë me shefin e antimaf1as ashtu sikurse dëgjohet në përgjim. “Ta them unë shumë, shkurt....
Këtë të hënë kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një intervistë me pedagogen Belinda Budini, ku është pyetur edhe për tërheqjen e tij nga jeta politike. Në momentin kur ka përfunduar intervista me kreun e qeverisë, pedagogia i ka kujtuar Ramës se ai ka premtuar largimin nga politika shqiptare në një...
Ministrja socialiste Elisa Spiropali ka komentuar përgjimet e antima fias italiane, në të cilat thuhet se disa politikanë shqiptarë kanë lidhje me maf1an italiane. Spiropali tha se personat e përgjuar në Shqipëri kanë vetëm një dyqan rrobash dhe nuk kanë marrë asnjë tender apo grataçelë, ndërsa shtoi se inkurajon prokurorinë...
Kryeministri Rama ka shkuar pasditen e sotme në familje të tjera që janë kthyer në shtëpi të reja pasi ju ishin dëmtuar nga tërmeti. Këtë herë Rama është ndalur në Manëz të Durrësit, i shoqëruar nga ministri për Rindërtimin, Ahmetaj dhe kryebashkiakja Sako. Duke bërë batuta në njërën prej...
Burri ka rezultuar pozitiv me koronavirus, por gruaja e tij nuk është infektuar edhe pse ata jetojnë në një shtëpi dhe çdo ditë ajo kujdeset për bashkëshortin e saj. Raste të tilla janë raportuar shpesh në të gjithë botën, madje edhe në Shqipëri. Kjo ka bërë që mbi 250 laboratorë...
Ndërron jetë në moshën 95 vjeçare bilbili i këngës qytetare fierake Timo Lule. Lule, i prekur nga Covid 19, prej një periudhe kohe ishte i shtruar në një spital në Como të Italisë. Karrierën muzikore Timo do ta niste në Ansamblin e Ushtrisë ku nën drejtimin e mjeshtrit Gaqo Avrazi do...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com