Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale njofton se në 24 orët e fundit janë regjistruar pozitivë 795 raste të reja, ndërsa kanë humbur betejën me vìrusin 17 persona. Kështu numri i personave që janë infèktuar me COVID-19 që nga fillimi i pandemisë ka shkuar në 33.556, ndërsa ai i vìkt1mave...
Ministria e shëndëtësisë ka bërë me dije shifrat e fundit përsa i përket situatës së koronavirusit në vendin tonë. Janë kryer 2.352 testime në 24 orët e fundit dhe kanë rezultuar pozitivë 795 qytetarë. Rastet pozitive të konfirmuara në 24 orët e fundit janë identifikuar në këto bashki: 236 raste në...
Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale njofton se në 24 orët e fundit janë regjistruar pozitivë 795 raste të reja, ndërsa kanë humbur betejën me vìrusin 17 persona. Kështu numri i personave që janë infèktuar me COVID-19 që nga fillimi i pandemisë ka shkuar në 33.556, ndërsa ai i vìkt1mave...
Kryeministri Edi Rama ishte sot në mjediset e Lufthansa Industry Solutions, në Air Albania Stadium, ku mbi 200 vajza e djem shqiptarë, profesionistë në informatikë, punojnë për kompaninë ajrore gjermane të flamurit në mbarë botën dhe me cilësinë e punës së tyre po kthehen në adresë edhe për të...
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Itali, ku ka humbur jetën një grua shqiptare. Mediat italiane bëjnë me dije se ka ndërruar jetë Hazbije Seferi Sinameta. 34-vjeçarja rreth dy javë më parë kishte sjellë në jetë fëmijën e saj të tretë, ndërsa ka vde.kur papritur nga një hem0rragji cerèbrale në...
Anglia njofton se shtètrrethimi i vendosur nga vendi në fillim të nëntorit do të përfundojë me 2 dhjetor, ashtu siç ishte planifikuar. Por kjo masë shtrënguese do të zëvendësohet me një skemë të përgjithshme të përforcuar me kufizime të pjesshme lokale, raporton BBC. Kryeministri Boris Johnson do të japë sot...
Tani që operon si një terminal në aeroportin e ri BER, ish-aeroporti Schönefeld është vendosur të ndalojë operacionet në Mars 2021 në një përpjekje për të ulur kostot. Meqenëse aeroporti i Berlinit të Brandenburgut (BER) u hap pas një vonese nëntë vjeçare më 31 tetor, Aeroporti Schönefeld (SXF) automatikisht u...
Një nga liderët e parë antikomunistë në Shqipëri, Bashkim Kopliku është përcjellë sot në banesën e fundit pasi nuk mundi të fitonte dot betejën me COVID-19. Familjarë, miq, të afërm dhe personalitete shqiptare i kanë dhënë lamtumirën e fundit në një ceremoni të mbajtur në ambient të hapur në qytetin...
Komiteti i ekspertëve teknik ditën e sotme dolën në një deklaratë për mediat ku njoftuan se Universitetet do vazhdojnë të qëndrojnë të mbyllura dhe mësimi do vijoj online. Ekspertët nuk bënë me dije masa të tjera shtesë, por nënvizuan se duhet të respektohen ato që janë vendosur. Teksa vendi po...
Kreu demokrat Lulzim Basha zhvilloi sot një takim me një delegacion nga komuna e Mitrovicës, i kryesuar nga kreu i kësaj komune, Agim Bahtiri. “Sot kam ardhur të vizitoj mikun tim dhe qytetarin tim, pasi e kam shpallur qytetar nderi. I jam përkrahje maksimale. I bëj apel kryetarëve të partive...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com