Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka dhënë lajmin e mirë në lidhje me situatën e korònavirusit në vendin tonë. Në një postim në Facebook, Brataj shprehet se vaksinimi është hapi i fundit i mbylljes së pandemisë, sidomos për gjyshërit dhe prindërit tanë. “Vaksinimi është hapi i fundit i mbylljes së...
Kryetari i Komitetit të Punëve të Jashtme të Parlamentit Evropian David McAllister ka uruar kryeministrin Edi Rama për fitoren e zgjedhjeve. McAllister thotë se e ndjek me shumë vëmendje procesin e zgjerimit dhe beson se ky proces ka një të ardhme dhe të 6 vendet e BP do të bëhen...
Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi ka njoftuar se Agim Agushi, kosovari i mirënjohur për rekordet e tij, ka vendosur një të ri. “Shkodra shënon emrin e në librin e rekordeve “Guinness”. Në sallën e Këshillit Bashkiak, Agim Agushi, kosovari i mirënjohur për rekordet e tij, ka vendosur një...
Pjesëtari i grupimit më të ri të PD-së, Arben Imami nga konferenca e jashtëzakonshme paralajmëroi hapur Lulëzim Bashën për atë që e pret nëse pranon të bëjë koalicion me PS-në. Ish-ministri i Mbrojtjes, Imami deklaroi se “Jemi në momentin që...
Pjesëtari i grupimit më të ri të PD-së, Arben Imami nga konferenca e jashtëzakonshme paralajmëroi hapur Lulëzim Bashën për atë që e pret nëse pranon të bëjë koalicion me PS-në. Ish-ministri i Mbrojtjes, Imami deklaroi se “Jemi në momentin që...
Kryetari i Partisë Demokristiane, Nard Ndok, aleat i PD-së, i mbetur jashtë Parlamentit akuzon partinë më të madhe të opozitës se po kthehet në një parti islamike. Kryedemokristiani në faqen e tij zyrtare ka ripostuar një koment të një analisti mediatik, Kastriot Myftaraj, si cili deklaruar se “PD-ja me Bashën...
Një përplàsje e ashpër ka ndodhur sot në Kuvendin e Kosovës. Deputetët e opozitës janë përplasur në distancë me ministren e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla. Gjatë seancës së sotme, zv.kryeparlamentarja Saranda Bogujevci kërkoi 15 minuta pushim, moment që solli trazira. Një prej deputetëve është mbajtur për krahu nga disa deputetët...
Në një konferencë për mediat të mbajtur nga emrat nga PD-së që i kanë dalë kundër kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha ishte edhe ish presidenti i shtetit, Bujar Nishani. Kreu i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Bujar Nishani foli sot rreth ftesës së kryeministrit Edi Rama dhe aludimeve rreth...
Miratohet kërkesa nga Komisioni i Ligjeve për shkarkimin e Presidentit të Republikës, Ilir Meta, në mbledhjen e ditës së sotme. Kërkesa për shkarkimin e Presidentit të vendit u miratua me 14 vota pro dhe 1 votë kundër. Ndërkohë që tashmë procesi i rradhës është hetim parlamentar për Presidentin e vendit. Seanca...
Kryenegociatori i Shqipërisë në BE, Zef Mazi, ministrja e Shtetit për Parlamentin Elisa Spiropali dhe ministrja për Bashkimin Europian dhe Kushtetutën, Karoline Edstadler mbajtën sot në konferencë të përbashkët në Tiranë. Edstadler deklaroi se Austria do të mbështesë integrimiin e vendeve të Ballkanit Perëndimor. Ajo shtoi se Tirana zyrtare duhet...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com