TIRANË-Gjykata e Krimeve të Rënda ka liruar 8 nga 34 të arrestuarit, në sajë të mega-operacionit “Vol-vo 4”, që u zhvillua gjatë fundjavës në 12 qarqe të vendit. Mësohet se gjykata caktoi sot masën ‘Arrest shtëpie’ për 8 nga të arrestuarit e grupit të ‘Avdulajve’. Të gjithë të arrestuarit nuk kanë...
Ligji për mbrojtjen e të miturve nga përdorimi alkoolit ka pësuar disa ndryshime që pritet të votohen në parlament të enjten e 25 Tetorit. Ndryshimet synojnë ndalimin e konsumit të pijeve energjike dhe me gaz për të rinjtë nën moshën 18-vjeç. ”Unë për vete jam me alergji dhe këto më...
TIRANE- Mega-operacioni i shtrirë në 12 qarqe të vendit që solli arrestimin e 34 personave, mes tyre edhe dy ish-deputetë të PS, zbuloi një rrjet të gjerë bashkëpunimi mes 4 bandave kriminale. I ftuar në rubrikën ‘Opinion’ në ‘News24’ analisti Fatos Lubonja teksa komentoi dosjen e përgjimeve për operacionin ‘Vol-Vo...
Dosja ‘Xhisiela’ ka shkuar në Gjykatë, ndërsa i pandehuri Rexhep Rraja ka kërkuar gjykim të shkurtuar. Megjithatë djali i deputetit socialist nuk i pranon akuzat për dhunë dhe përndjekje ndaj Xhisela Malokut. Sot në Krujë u zhvillua seanca e parë gjyqësore. Rexhep Rraja u arrestua disa javë më parë...
Nisma e qeverisë për të mbyllur pikat e basteve dhe sistemuar lojërat e fatit, i ka “turbulluar jo pak ujërat” në jetën politike, por edhe në diskutimet përditshme mes qytetarëve, për të dhënë një ide më të qartë se çfarë do të ndodhë pas 1 janarit, i ftuar në...
Në rubrikën e sotme “Përgjigja ime” të kryeministrit, Rama iu përgjigj një qytetari që ankohej për punësimet, krimin e korrupsionin në Shqipëri. Në komentin e tij qytetari kapej edhe me ironitë apo ofendimet e kreut të qeverisë. “Flisni ju për punësime, o zot sa popull dele që jemi e prandaj bëni...
Deputeti i Partisë Socialiste Pjerin Ndreu ka reaguar pasi ish-kryeministri Sali Berisha u shpreh se radhën për të futur në burg e ka Ndreu. Deputeti socialist i thotë Berishës se nuk do t'i plotësohet dëshira, pasi pretendon se nuk është i implikuar në rrjete kriminale. Reagimi i plotë i Ndreut në...
Deputeti socialist Pjerin Ndreu i është përgjigjur akuzave të ish kryeministrit Sali Berisha i cili thoshte se është i implikuar në rrjete kriminale. Me një gjuhë të ashpër, Ndreu i kujton Berishës mëkatet e jetës politike në vend. “Sali Berisha, nuk ka me tu plotesu deshira as ty as morrave qe...
Goditja e grupit të Avdylajve të arrestuar si trafikantë droge po serviret nga opozita si një lëvizje e parakohëshme për të shpëtuar “peshqit e mëdhenj”. Njëri prej tyre i treguar me gisht me emër dhe mbiemër, është, kreu u bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako. PD ka akuzuar se dosja e...
Ditën e djeshme Kryeministri Edi Rama lajmëroi shkarkimin e 11 krerëve të PS-së në qarqe, ndërsa nuk nguroi të fliste as për drejtorët e emëruar nga vetë ai. Rama tha se “janë disa drejtorë elegant që po na nxijnë fytyrën me korrupsion dhe keqmenaxhim”. Këtë deklaratë të kreut të qeverisë e...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com