Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën e sotme duke treguar se për të shkuar në Dibër nuk është vetëm Rruga e Arbërit. Rama ka publikuar pamjet e një tjetër rruge kombëtare e cila është e shkatërruar prej vitesh. Sipas Ramës punimet për këtë aks rrugor do të përfundojnë për 6-8...
Babalja në audio-përgjimin ku dyshohet se vëllai i Xhafajt ka kryer trafikim narkotikësh, ka thënë se në momentin që ka bërë regjistrimin e audios nuk e ka ditur se Jetmir Olldashi ka qenë gazetar. Ai ka thënë se Olldashi i është prezantuar si punonjës i SHIK-ut dhe se video për...
Kush ka kaluar nga rrethrrotullimi i Zogut të Zi mund të ketë parë një skulpturë të shndritshme. “Cosmic S” quhet skulptura e vendosur në mes të rrethrrotullimit, e cila është shprehje e transformimit që po pëson qyteti i Tiranës dhe është punuar nga Helidon Xhixha, një nga artistët më të...
Moti do të vijojë i qëndrueshëm me kthjellime dhe vranësira të pakta. Era do të jetë e lehtë me drejtim Perëndim (W) me shpejtësi 7 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3 lartësi vale 0,3 deri në 0,5 metër në det të hapur. Temperaturat pa ndryshime...
Event mjaft i rëndësishëm në shoqërinë e një vendi janë martesat. Nuk është aspak sekret që martesat në ditët e sotme janë shumë më ndryshe se ato të viteve më parë. Sot njerëzit kërkojnë siguri për të marrë një angazhim si martesa, siç është një punë e sigurt apo...
Për ish-kryeministrin e Shqipërisë, Sali Berisha, sot është një ditë e veçantë, pasi feston 74 vjetorin e lindjes. Përmes një statusi në faqen e tij në Facebook, ish-kryeministri Sali Berisha i shoqëruar edhe nga bashkëshortja, Lirie Berisha, ai falënderon të gjithë miqtë dhe familjarët për udhëtimin e bukur dhe mahnitës...
“Ata erdhën në këtë takim me paratë e shqiptarëve për të ngrenë një drekë dhe më pas ikën dhe ne këtu flasim për të ardhmen e shqiptarëve.” Kështu u shpreh eurodeputetja e Parlamentit Europian, Monica Macovei, e revoltuar me deputetët e PD-së, të cilët e kthyen sallën e PE-së në...
Agron Kuliçi, ish-kreu i badigardëve të Sali Berishës, në atë kohë nëndrejtori i përgjithshëm i Policisë së Shtetit dhe drejtor i Departamentit të Hetimit të Krimeve në Policinë e Shtetit, Tonin Voci, zv.drejtori i Policisë së shtetit e drejtori i Krimeve të Rënda dhe Nikolin Bala Drejtor i Forcës...
Pas sherrit mes PD dhe PS në komisionin e PE, ku opozita braktisi edhe punimet, ka reaguar kreu i grupit parlamentar socialist, Taulant Balla. Deputeti i PS-së Taulant Balla, njëherësh edhe bashkëkryetar i Komisionit të Përbashkët Ndërparlamentar të Shqipërisë, nga Brukseli ai tha se betejat mes kampeve politike duhet të...
Vonesat e nisjes së fluturimeve për shqiptarët janë kthyer tashmë në një shqetësim të zakonshëm. Ditën se sotme pasagjerët e avionit të kompanisë ‘Blue Panorama’ njoftojnë se kanë një orë që u është shtyre udhëtimi për në Begamo, Itali dhe akoma nuk kanë asnjë njoftim se kur do të nisen. “Prsh...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com