Sandër Lleshi është shprehur se e ka pranuar postin e Ministrit të Brendshëm pasi e sheh sfidën e re, si mision. “E kam pranuar këtë sfidë vetëm, për një gjë. Këtë të sotmen e shof si një mision që duhet bërë dhe s’jam i gatshëm të çedoj apo të konsideroj...
Autostrada Tiranë-Durrës rrezikon të përmbytet edhe këtë vit. Shkak për këtë situatë është mospastrimi i tombinove, që do të lejonin rrjedhjen e lirshme të ujërave në rast shirash. Përfaqësues të Autoritetit Rrugor Shqiptar që është autoriteti përgjegjës për mirëmbajtjen e rrugës, thonë për TV Scan se e kanë të pamundur...
Presidenti Ilir Meta ka vendosur të zvarrisë dekretimin e Sandër Lleshit ministër të Brendshëm. Teksa shkarkimin e Fatmir Xhafajt e firmosi menjëherë, kreu i shtetit ka vendosur të marrë kohë për emrin e ri. Gazeta ka mësuar se ai po bën verifikime në institucionet ligjzbatuese për figurën e Sandër...
Ndërsa Italia fqinje është përfshirë nga moti i keq me reshje të dendura shiu, Shqipëria nuk do të ketë të njëjtin fat. Vendi ynë do të përfshihet nga reshje në pjesën më të madhe të territorit, ndërsa qarku i Gjirokastrës pritet të ketë reshje intensive. Për sa i përket temperaturave,...
Drejtësia italiane në Katania me një vendim të datës 5 tetor të këtij viti ka vendosur mbylljen e hetimit ndaj ish ministri të brendshëm Saimir Tahiri. Janë pikërisht këto vendime, kërkesa e Prokurorisë së Republikës Italiane dhe vendimi i Gjykatësit që ish-ministri i brendshëm dorëzoi sot në Prokurorinë...
Nga Mentor Kikia/ I kujtoj kolegëve tanë greke, që kanë 24 orë që raportojnë Live nga Bularati, se duhet të vijnë edhe në Tiranë. Kanë një shtetas tjetër, që “lufton” për të drejtat e grekëve dhe për çështjen kombëtare greke. Autoritetet shqiptare e mbajnë të burgosur, sepse ai vriste njerëz me pagesë,...
“Natyrisht ne çdo rast qe hapet zjarr drejt policise kesaj te fundit i lind e drejta ligjore te neutralizoj burimin e zjarrit.Kur them te neutralizoje nenkuptoj me kete dorezimin e kriminelit qe hap zjarr, plagosjen e tij dhe se fundi edhe asgjesimin e tij kur dy te parat jane...
Mbi vrasjen e ekstremistit grek Konstantinos Kacifa në Bularat, ka reaguar edhe deputeti i PS-së Pjerin Ndreu. Me anë të një statusi në Facebook, Ndreu e quajti normale hapjen e zjarrit nga ana e policisë shqiptare pasi sipas tij në vende të tjera policia vret edhe në kushte të tjera...
Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën e sotme me publikimin e historisë të një familje në fshatin Sovjan të Korçës. Rama ka vizituar këtë familje me 5 fëmijë, e cila jeton në kushte të vështira ekonomike. Dy vajzave të mëdha të familjes të cilat kishin mbaruar gjimnazin iu ofrua një...
Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri pritet të dalë ditën e sotme në një konferencë të paralajmëruar shtypi. Konferenca mbahet paraditen e sotme për shkak se ajo e planifikuar për të shtunën, 27 tetor u anulua pak përpara se kryeministri Edi Rama të njoftonte dorëheqjen e Fatmir Xhafajt si ministër i...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com