Nga Kukësi, në kuadër të takimeve ‘Bashkia që duam”, kryeministri Edi Rama konfirmoi Safet Gjicin, si kandidatin e PS për zgjedhjet vendore të 30 qeshorit. “ Ka ardhur koha që bashkinë të na e jepni ne, si detyrë për të bërë për kukësin shumë gjëra që nuk janë bërë. Duhen...
Në fjalën e tij nga Kukësi, kryeministri Edi Rama ka komentuar edhe protestën e disa militantëve të PD, të cilët bllokuan rrugën në hyrje të qytetit për të mos e lejuar kalimin e tij. Kreu i qeverisë theksoi se Kukësi traditën e mikpritjes e ka shumë të fortë, pavarësisht...
Kreu i qeverisë Edi Rama ndodhet në Kukës ku po zhvillon një takim me banorët në kuadër të aktivitetit Bahkia që duam. Ai tha se qeveria do të vijojë punën për ndërtimin e aeroportit dhe stadiumit të cilat sipas tij do të hapin shuëm vende pune për qytetarët e...
Shpërthen keq deputeti Myslym Murrizi ndaj ish-kolegut të tij Oerd Bylykbashi i cili e ka cilësuar Murrizin si “deputet plasmasi”. Murrizi e quan Bylykbashin një “plehrë, ordiner” që sipas tij nuk e voton as familja e vet, ndërsa thotë se ëma e Bylykbashit ka qenë komisionere e PS deri në...
Protesta kundër projektit të Bashkisë së Tiranës për ndërtimin e shkollës së re në Kodër-Kamëz drejtohet nga drejtues të lartë dhe ish deputetë të Partisë Demokratike. Sikurse mund të shihni edhe nga këto foto, në krye të disa studentëve është ish-deputeti i PD, Gjok Vuksani, i cili ka organizuar...
Është shtyrë për një orar të pacaktuar, Konferenca mbi Klimën në Ballkanin Perëndimor, për shkak të një incidenti mes delegacionit serb dhe atij kosovar. Konferenca është shtyrë për shkak se delegacioni serb nuk kanë pranuar të ulen në të njëjtën tryezë me homologë nga Kosova. Konferenca Ministeriale për Rajonin dhe Ballkanin...
Vendimi i opozitës për të djegur mandatet e deputetëve, po çon në krijimin e një opozite të re në Kuvend. Mësohet se edhe kandidati i listave shumëemërore të PD-së, në qarkun e Korçës, Arlind Carcani ka pranuar të marrë mandatin e deputetit. Burime i thanë CNA.al se Arlind Carcani ka dorëzuar...
Mëngjesi e ditës së sotme një tërmet me magnitudë 3.2 ballë është shënuar në qytetin e Durrësit. Lajmi u bë i ditur nga Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit. Në njoftim thuhet se tërmeti ka rënë rreth orës 06:00 të mënggjesit dhe ka qenë me epiqendër në Jug të...
Politikanët shqiptarë, gjatë vizitave në SHBA apo vendet e rëndësishme të BE, gjëja e parë që kanë ndërmend dhe bëjnë është një foto me figurën më të lartë që i kanë dhënë dorën apo takuar. Jashtë konceptit modern të politikës, bashkëbiseduesit nuk e konceptojnë që një fotografi e përbashkët e...
Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj i është përgjigjur Jamarbër Malltezit lidhur me çështjen e ndërtimit të një shkolle të re për të plotësuar nevojat jetike të komunitetit në Kodër Kamëz. Përmes një postimi në twitter, kryebashkiaku Veliaj në mënyrë ironike uron Malltezin “të dhëntë Zoti jetë sa më...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com