Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas arrestimit të ish-drejtorit të Burgjeve Arben Çuko. ‘Keqardhje për A.Çukon po për ne s'ka dy qëndrime në raport me ligjin,ka vetëm një;s'ka dy qasje në raport me drejtësinë, ka vetëm një;s'ka dy fytyra në raport me qytetarët, ka vetëm një! Ne s'jemi e kurrë...
Arrestohet nga policia ish-drejtori i Përgjithshëm i Burgjeve, Arben Çuko. Ai dyshohet se është i përfshirë në korrupsion pasiv, gjatë kohës që ushtronte detyrën e Drejtorit të Burgjeve. Urdhër arresti nga Gjykata e Krimeve të Rënda u ekzekutua sot pasdite dhe aktualisht Çuko është i ndaluar në ambientet e Drejtorisë...
Arrestohet nga policia ish-drejtori i Përgjithshëm i Burgjeve, Arben Çuko. Ai dyshohet se është i përfshirë në korrupsion pasiv, gjatë kohës që ushtronte detyrën e Drejtorit të Burgjeve. Urdhër arresti nga Gjykata e Krimeve të Rënda u ekzekutua sot pasdite dhe aktualisht Çuko është i ndaluar në ambientet e Drejtorisë...
Forcat RENA dhe Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë janë stacionuar në Shijak dhe po kryejnë kontrolle të imtësishme në disa banesa. Ky operacion ka për qëllim kapjen dhe arrestimin e shtetasve të shpallur në kërkim të cilët mund të jenë strehuar në këtë zonë. Kujtojmë që kohët e fundit kanë qenë...
Prej kohësh, ish kryeministri Sali Berisha e ka kthyer llogarinë e tij të “Facebook-ut” në një faqe ku hedh lloj-lloj mesazhesh të cilat i vijnë nga qytetarë të ndryshëm. Mirëpo, shpesheherë denoncimet e ish kryeministrit rezultojnë të jenë sajesa pasi ky i fundit nuk i kalon ato në një filtër...
Një i ri shqiptar raportohet se ka humbur jetën në një aksident rrugor në Itali. Ora shënonte rreth 3 e 30, kur në komunën Lamporecchio (Pistoia), drejtuesi i një motoçiklete, për shkaqe që mbeten ende për tu zbardhur, ka humbur kontrollin dhe ka përfunduar drejt kangjellave të një banese, sipas...
Ditën e sotme pritet që të nisin reshjet e shiut, megjithëse të dobëta në të gjitha qarqete e vendit. IGJEUM ka publikuar sot të dhënat lidhur me parashikimin e motit në vendin tonë. Ndërkohë që nesër, reshjet do të jenë mesatare në Vlorë, Fier, Durrës dhe Gjirokastër. Nga nesër...
Personazhi i dytë në rubrikën “Ka një mesazh për ty” ishte Rudina e cila kishte ardhur ekskluzivisht nga Gjermania për të rrëfyer historinë e jetës së saj. Jeta e Rudinës nuk ka qenë e lehtë. Ajo është rritur në një familje ku varfëria dhe dhuna ka qenë e pranishme...
Kryeministri Edi Ram ishte sot i pranishën në një fabrike të prodhimit të fajit të ullirit në Marikaj të Tiranës. Por gjatë kësaj vizite në fabrikë nuk kanë munguar batautat e Ramës me drejtuesin e kompanisë. Teksa drejtuesi i biznesit i tregonte për përfitimet që ai ka pasur nga reforma në...
Kryetari i Komisionit parlamentar të ekonomisë Erjon Brace ka propozuar dy projektligje, që sipas tij do të zgjidhin problematiken e pronësisë mbi token, për të gjithë ata që kanë përfituar me fondin e ish-ndërmarrjeve bujqësore. Erjon Brace ka propozuar dy projekt ligje që synojnë rregullimin e problematikës së marrjes së...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com