Kryeministri Edi Rama është shumë aktiv në rrjetet sociale. Së fundmi, ai ka ndërruar foton e profilit në ‘Facebook’, në të cilën shfaqet i qeshur dhe me një shikim të vendosur drejt aparatit. Nuk kanë munguar komentet e shumta për kryeministrin, ku disa për ndjekësve kanë shprehur dashurinë dhe disa të...
Mbi 60 telefonata kanë mbërritur deri këtë të shtunë në Policinë e Shtetit për vendndodhjen e Klement Çalës, Talo Çelës dhe Eldi Çalës. Të tre kërkohen nga Policia e Shtetit si të dyshuar për grabitjen e 4.6 milion eurove në Rinas më 9 prill 2019 në bashkëpunim me Admir Murataj. Këto...
Ekzèkùtìmi i efektivit të Policisë, Xhulio Prela, mëngjesin e së shtunës në superstradën Lezhë-Milot, vijon të mbetet pa një autor. Sipas burimeve nga Policia, gjatë ditës së diel dhe të hënë janë ushtruar kontrolle si dhe janë shoqëruar disa persona në fshatrat e Lezhës dhe Kurbinit përreth vendit ku...
Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish kundër nënkryetarit të Kuvendit, Edi Paloka, i cili gjatë seancës së sotme e qëlloi me bojë. Pas një postimi në Facebook, Rama i është përgjigjur dhe një herë në rubrikën Përgjigja ime, duke e quajtur një budalla me shiringë në dorë. Shefi i ekzekutivit vijoi...
Kreu i qeverisë Edi Rama ka publikuar ditën e sotme pamjet nga Fushë-Kruja ku vijon rindërtimi i banesave për familjet që mbetën në qiell të hapur pas tërmetit të 26 nëntorit të vitit 2019. Rama thotë se kjo lagje pas tràgjedisë së një viti më parë po merr hap pas...
Një aksident rrugor ka ndodhur në lagjen "Nënë Tereza" në Lezhë, ku një makina me një shofer 19-vjeç ka humbur kontrollin dhe është përplasur me një shtyllë. Në automjet ndodhej si pasagjer dhe një 16 vjeçar banues në Lezhë. Të dëmtuarit janë dërguar në spital dhe ndodhen nën kujdesin mjekësor. "Grupi hetimor...
Pas protestës së sotme në “Rrugën e kombit” kundër taksës së rrugës, protestuesit thyen dhe dogjën trarët e ndërtuar. Kryeministri i vendit Edi Rama e ka dënuar rëndë si akt. Rama shkruan në Facebook se do të ketë një komunikim të drejtëpërdrejtë me shqiptarët për dëmtimin që u krye ndaj pronës...
Kryeministri Edi Rama sjell zërin Ema Andreas, një prej zërave më të spikatur të skenës siç e quan ai në lidhje me çështjen e Teatrit Kombëtar. Rama thotë se ajo është në mbështetje të ndërtimit të një godine të re. "Ja sa qartë dhe bukur shprehet dhe Ema Andrea, një...
Policia ka dhënë informacion zyrtar, lidhur me shpërthimin e karburantit në autostradën Lezhë-Laç. "Më datë 24.08.2019, rreth orës 22:10, në aksin rrugor Lezhë - Milot, në kryqëzim të Shënkollit, në një karburant, ka shpërthyer dhe ka marrë flakë një bòmbol gazi që shërbente për furnizimin me gaz të automjeteve. Për...
Kreu i qeverisë Edi Rama deklaroi se kriza e sotme krijohet për interes të Metës, Bashës, Berishës dhe Kryemadhit, ndërkohë që pjesa tjetër e pësojnë për llogari të tyre, duke sjellë në vëmendje edhe ndalimin e ish-deputetit të PD Bardh Spahia, mbrëmjen e djeshme "Sali Berisha, Ilir Meta, Basha dhe...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com