Qëndrimi refuzues i Emmanuel Macron për hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut po e izolon gjithnjë e më shumë presidentin francez. Pas socialistëve edhe grupimet e tjera politike të Parlamentit Europian i kanë dalë kundër. Pas socialistëve, edhe të djathtët e Partive Popullore Europiane deklarojnë se qëndrimi...
Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha ka hedhur akùza të forta ndaj ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi. Berisha, në njv intervistë për RTV Dukagjini, u shpreh se Thaçi së bashku me “padronin” e tij, Vuçiqin e Edi Ramën bënë të pamundurën për ta “ndarë” Kosovën. Ai vazhdoi tutje duke thënë se...
Në një intervistë me revistën The Economist, të publikuar të enjten, Presidenti Macron tha se Bashkimi Evropian ka nevojë për të reformuar procedurat e anëtarësimit para se të hapë negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Nëse duam një Evropë të fuqishme, ajo duhet të lëvizë më shpejt dhe të...
Bashkia e Tiranës i ka hequr lejen e hapësirës tregtarit i cili dy ditë më parë dhunoi një të moshuar. Lajmin e ka dhënë vetë kryebashkiaku Veliaj përmes një postimi në tëitter, teksa apelon se në një kohë që kryeqyteti po kalon një sfidë të jashtëzakonshme, kjo nuk është arsye...
Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas lajmit te policise per arr.estimin e shtetasit Redjan Rraja, si nje nga autoret e dyshuar per ate.ntatin ndaj prokurorit Arjan Ndoj. Me nje mesazh postuar ne llogarine e tij ne Twitter, Rama ka përshëndetur “punen e shkëlqyer të Policisë së Shtetit për zbardhjen...
Kryeministri Edi Rama ndan me ndjekesit e tij ne rrjetin social Facebook, bisedat permes SMS-ve, qe ka shkembyer me një qytetar, qe i kerkonte ndihme nga Anglia. Qytetari i shkruan per ndihme dhe pasi sic kuptohet problemi i tij ka gjetur zgjidhje, ai i ka shkruar serish Rames duke e...
Kryeministri i Shqipërisë sot kishte takimin e përjavshëm për bashkëqeverisjen. Rama iu ka bërë thirrje të gjithë pensionistëve, të cilëve iu është përllogaritur gabim pensioni, që t’i drejtohen platformës për të zgjidhur problemin e tyre. Gjatë takimit të përjavshëm me njerëzit që kanë gjetur zgjidhje, pasi i janë drejtuar kësaj...
Ish-zv/ministri i Drejtësisë dhe ish-drejtori i Targave dhe Patentave Arben Isaraj reagon për herë të parë në lidhje me kallëzimin pënal që kreu i shtetit Ilir Meta do të bëjë ndaj kryetarit të KED-së Ardian Dvorani. Ish-deputeti i Vlorës ironizon presidentin Meta duke e quajtur ''Baftjar'', ndërsa nga ana tjetër...
Me një rast shumë delikat e ka nisur këtë fundjavë kryeministri Edi Rama, ku është trajtuar historia e çiftit Hysaj që donin të birësonin një fëmijë. Altini ka bërë një kërkesë në Platformën e Bashkëqeverisjes, ku thotë se që prej vitit 2016 ka aplikuar për të birësuar një fëmijë, por...
Pas shumë thirrjeve për të respektuar masat e qeverisë në kuadër të luf.tës kundër COVID-19, kryeministri Edi Rama ka publikuar një tjetër video. Në video-mesazh shfaqet një 39-Vjeçare angleze e cila është e prekur nga koronav1rusi Postimi i Rames https://www.facebook.com/edirama.al/videos/2587576291502799/
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com