Toka nuk gjen qetësi/ Tërmeti i fortë godet shtetin fqinj me Shqipërinë, ja ku ishte epiqendra dhe sa ballë

Një tjetër tërmet është shënuar në Greqi pak minuta më parë.

Një tërmet i fortë me magnitudë 4.1 Rihter ka tronditur sot ishullin grek të Kretës.

Sipas Institutit Sizmologjik të Athinës thellësia e tërmetit ishte 7 kilometrat, ndërsa epiqendra u regjistrua brigjet e Chrysi Lassithi.

Për fat të mirë nuk janë raportuar dëme materiale.