Kinematografia në zi/ Ndërron jetë aktori me famë botërore

Aktori i njohur, Ray Liotta ka ndërruar jetë ndërsa ishte në Republikën Domenikane.

Ray ishte duke xhiruar një film të quajtur “Ujërat e rrezikshme” në ishull dhe vdiq në gjumë, sipas një burimi të afërt me aktorin. Na është thënë gjithashtu se nuk kishte asgjë të dyshimtë në lidhje me vdekjen dhe nuk dyshohet asnjë lojë e keqe. E fejuara e tij Jacy Nitolo ishte me të gjatë xhirimeve.

Liotta është më i njohur për rolin e tij në kryeveprën e Martin Scorcese të vitit 1990, “Goodfellas”, ku luajti mafiozin Henry Hill së bashku me Robert De Niro dhe Joe Pesci. Ray loboi fort për rolin dhe suksesi i filmit i hapi dyert në Hol