Përjashtimi i Berishës nga PD, vjen reagimi i papritur i Erion Braçes

Deputeti socialist Erion Braçe ka komentuar përjashtimin e Sali Berishës nga Partia Demokratike, vendim i marrë nga Kryesia gjatë mbledhjes së djeshme.

Braçe thotë se ky ishte një vendim hipokrit por standard, ndërsa shprehet se e njëjta gjë duhet të ndodhë edhe me Bashën, pasi ky i fundit ka sulmuar institucionet dhe policinë gjatë disa protestave.

Postimi i Erion Braçes:

BERISHA JASHTE #PD,

VENDIM HIPOKRIT POR STANDARD!

ASFARE VENDIM I FORTE!

E perjashtuan per “SULMIN NDAJ PD”;

Pra, SALI BERISHA ka sulmuar shtetin, institucionet, te drejtesise e finances,

ka sulmuar kundershtaret, i ka burgosur e vrare/pushkatuar, ka sulmuar median dhe i ka pushtuar, djegur, ka sulmuar gezetaret dhe i ka burgosur, dhunuar deri ne barbari etj etj;

POR #PD NUK E PERJASHTOI KURRE!

E perjashtoi se sulmoi PD!

HIPOKRIZI ME TE MADHE SE KJO NUK KA!

Nderkohe DHUNA si arsye per perjashtimin e Sali Berishes, po sherbehet si STANDARD;

A SHKON PERTEJ BERISHES?

Dhuna e Berishes mbi PD, godines e njerezve ne te, nuk hyn hic ne nje ushtrim krahasues me dhunen e atij vete por edhe LULZIM BASHES mbi institucionet, policine, drejtesine etj;

Kujtoni sulmin mbi parlamentin duke ikur, duke djegur mandatet, duke qelluar me zjarr Kuvendin;

Kujtoni sulmin mbi ZGJEDHJET duke ikur, duke djegur me zjarr qendra votimi, materiale e flete votimi!

Ky eshte MINIM I DEMOKRACISE dhe Lulzim Basha nuk i iken dot ketij standardi duke thene: I BERA UNE POR ME DETYROI BERISHA!

Natyrisht, STANDARDI eshte pune e #PD!

Shqiptaret meritojne nje NDJESE TE MADHE E TE VERTETE per dhunen ai menyre jetese ne politike prej vitesh!

Aaaaa dhe nje gje;

Berishen e kane perjashtuar nga PD, jo nga Shqiperia!