ITALI/ Kapet me heroinë, hashash dhe marijuanë 35 vjeçari shqiptar

Policia italiane ka vendosur në pranga një 35-vjeçar shqiptar me banim në Santopadre, ndërsa në shoqërinë e tij ndodheshin një 32-vjeçar nga Sora dhe një napolitan.

Atyre iu është sekuestruar heroinë, hashash dhe marijuanë pas kontrolleve në trup dhe në automjetet e tyre., iu gjetën marijuanë, hashash dhe heroinë, shkruajnë mediat italiane.

Pas kryerjes së formaliteteve, të lartpërmendurit, përveçse janë ndaluar për posedim të lëndëve narkotike janë ndaluar që të rikthehen në komunën Alvito të Italisë.