Trishtuese! Aktori i njohur ndërron jetë në moshën 28-vjeçare

Joey Morgan, i njohur më së shumti për rolin e tij në filmin e vitit 2015, Scouts Guide to the Zombie Apocalypse, ka ndërruar jetë në moshën 28-vjeçare.

Sipas një deklarate që përfaqësuesi i tij ndau me The Hollywood Reporter, nuk kishte detaje në lidhje me shkakun e vdekjes së tij.

“Joey Morgan ndërroi jetë herët në mëngjes të së dielës. Ishte një tronditje dhe na shkatërroi të gjithë ne që e donim atë. Ai do të na mungojë shumë. Shpresojmë që të gjithë të kuptojnë se sa e dhimbshme është kjo për të dashurit e tij”, thuhet në deklaratë.

I lindur në Çikago, Morgan bëri debutimin e tij në Hollywood në Scouts Guide , duke luajtur Augie Foster së bashku me drejtuesit Tye Sheridan dhe Logan Miller.

Në vitin 2017, ai luajti në Flower me Zoey Deutch, Kathryn Hahn , Tim Heidecker, Adam Scott dhe Dylan Gelula. Ai u vlerësua për rolin e tij në komedi-dramë dhe u zgjodh nga IndieWire si një nga talentet e Tribeca-s.

Filmat e tjerë të tij përfshijnë Compadres, Camp Manna, Sierra Burgess Is a Loser dhe Max Reload and the Nether Blasters . Në TV, ai u shfaq në Angie Tribeca, Chicago Med dhe Critters: A New Binge.