Publikohen EMRAT/ 83% e delegatëve të degës nr. 1 të PD-së në Tiranë i bashkohen Kuvendit të 11 dhjetorit dhe ‘braktisin’ Bashën

Zbardhen edhe emrat e delegatëve të degës numër 1 të PD-së së Tiranës që i janë bashkuar Kuvendit Kombëtar të demokratëve që zhvillohet në 11 dhjetor.
Sipas kreut të kësaj dege, Fetah Hasanaj, nga 90 delegatë, kanë firmosur 75. Ndërkaq, 70 delegatë kanë pranuar që t’u publikohet emri.
Lista e delegatëve të degës nr. 1 të PD Tiranë:

Fetah Hasanaj
Ana Kadillari

Agron Seseri
A. Ll.

Izet Hysa

Estela Gostivari

Çlirim Gjata

Aida Çitozi

Altin Murati

Sadik Domi

Alban Petku

Anisa Duka

Besnik Zhegu

Enida Lera

Fatjona Gjergjaj

Gazmend Sallaku

Hasan Mema

Ramis Lleshi

Vait Xhomaqi

Ahmet Shyqyriu

Beniamin Kaprata

Bledar Bejtja

Enver Musaj

Erjon Alimani

Fadil Xhini

Fatmir Gjediku

Helidon Samarxhi

Kristaq Kroqidhi

Nazmi Koleci

Noel Ruli

Roland Taja

Arben Ismailaj

Drivalda Hoxha

Ermal Gjinishi

Gani Kryeziu

Gëzim Doda

Ilir Skuka

Klodian Lala

Kostandin Ukcamaj

Agim Paja

Albert Ndroqi

Arben Dragu

A. R.

Benald Zaimi

Besi Duka

Bexhet Dumi

Bledar Shkira

Blerim Lezaj

Dritan Pepkolaj

Elisabeta Çaushi

Fatmir Jata

Florenc Serjani

Gentian Sulstafa

Gersi Shushku

Gjerani Shehu

Hamdi Lita

Hasan Kuqi

Igli Reli

Kapllan Koleci

Kasem Spaja

M. T.

Petrit Mumajesi

Redi Xhelepi

Sefedin Noka

Servete Kadillari

Shkëlzen Ndoci

Serdi Seseri

Teuta Gropaj

Theodhori Banushi

Vetim Ahmetaj

Ismet Aliaj

A. K.

Blerim Bytyçi