E trìshtë! Ndahet nga jeta në moshën 50-vjeçare ish-ministri i Brendshëm

Deputeti konservator, njëherazi dhe ish ministri i Brendshëm James Brokenshire, ka ndërruar jetë në moshën 53-vjeçare, si pasojë e kà.nc3.rit në mushkëri.

“James vd1q paqësisht në spitalin Darrant Valley mbrëmë, me anëtarët e familjes pranë shtratit”, thuhet në deklaratën e familjarëve, siç raporton Independent.