Tërmeti g0det Athinën, banorët dalin në rrugë, ja sa ballë ishte

Një tërmet me magnitudë 4 ballë ka god1tur pak minuta më parë kryeqytetin e Greqisë, Athinës.

Si pasojë e lëkundjeve të forta, qytetarët kanë dalë në rrugë të frikësuar.

‘Protothema.gr’ raporton se thellësia ishte e vogël, vetëm 5 kilometra dhe për këtë arsye ajo u ndje veçanërisht në shumë pjesë të Athinës.