Partia Demokratike në Zi! Humb jetën parakohe nga covid zyrtari i lartë i PD-së

Ndahet nga jeta pas një lùfte të gjatë me cov|d-19, zyrtari i lartë i Partisë Demokratike, Flamur Agalliu. Lajmin e trishtë e ka dhënë kandidati për deputet në Fier i PD-së, Luan Baçi.
Përmes një postimi prekës në rrjetet sociale, Baçi shkruan se Flamur Agalliu ose Muli siç e njihnin miqtë e tij, pas një lùfte të gjatë me Cov|d-19 e humbi atë.

“I kam syte me lot, tani qe po shkruaj, per ty!Komunikonim shpesh, per seksionin qe drejtoje, per Grup seksionin dhe Degen e PD!Ishe i pa lodhur, i pa epur, i vendosur, plot shprese dhe besim, per jeten dhe fitoren!Ishe i qarte ne qendrim, i kthjellet, ne mendim, besnik dhe mik i rralle. Nuk ndalove asnje moment, duke punuar dhe ndihmuar!”, shkruan Baçi.

Postimi i plotë:

Lamtumire Flamuri yne!

Mule i Partise Demokratike, ne Kraps dhe ne Fier!

Mulja i PD, keshtu te flisnim, miku im!

Nuk dua ta besoj, qe ike pergjithmon MULE!

I kam syte me lot, tani qe po shkruaj, per ty!

Komunikonim shpesh, per seksionin qe drejtoje, per Grup seksionin dhe Degen e PD!

Ishe i pa lodhur, i pa epur, i vendosur, plot shprese dhe besim, per jeten dhe fitoren!

Ishe i qarte ne qendrim, i kthjellet, ne mendim, besnik dhe mik i rralle.

Nuk ndalove asnje moment, duke punuar dhe ndihmuar!

Me vjen keq Flamur, jam shume i trishtuar, per ty mik i demokrateve Fierak dhe shume mik i imi!

Nuk do ta harroj komunikimin e fundit me ty, Flamuri i PD ne Kraps dhe ne Fier, miku im i mire, komunikim nga Spitali, me zerin e ulet dhe pa fuqi nga virusi Cov|d-19, ne vend qe te kerkoje ndihme, me pyete per fushaten!

Ti e dije, ishe i sigurt se une ndiqja ne çdo moment ecurine tuaj!

Falenderoj pa mas, Doktor Profesor Tritan Shehun, qe ishte ne kontakt te perhershem, me mjeket, por nuk arrijtem te te mbanim afer Flamuri yne!

Lamtumir Mule, lamtumir baba shembullor, bashkeshort korrekt, gjysh i dashur, njeri i mire, mik i rrall!Ne Vreshtas ku banoret denoncojne braktisjen nga qeveria Rama. Votues te majte e te zhgenjyer presin ndryshimin dhe kerkojne ndryshimin ne 25 prill. Shqiperia fiton, Fieri fiton.

Do te ngelesh i pa harruar per ne, do te kujtojme gjithemon!

Qofsh i parajses mik im Flamur Agalliu!