Tërmeti i fortë gòdet Greqinë, ja ku ishte epiqendra

Një tjetër tërmet i fortë ka god1tur Greqinë paraditen e sotme, raporton EMSC.

Tërmeti ka qenë me magnitudë 4.5 të shkallës rihter dhe ka qenë me epidendër 31 km në verilindje të qytetit Patra.

Deri tani nuk raportohen dëme.